Україна і світ

Офіс президента планує запровадити механізми захисту дітей від інтернет-загроз

За статистикою, 60% підлітків готові зустрітися в реальності зі своїм онлайн-другом, не розуміючи можливих негативних наслідків, а 22% дітей віком до 10 років дивляться порнографічні матеріали.

Джерело: 112.ua

Офіс президента планує запровадити механізми захисту дітей від інтернет-загроз

В Офісі президента України планується створити спеціальні інструменти, які захищатимуть дітей від онлайн-булінгу, порнографії та шахраїв в інтернеті. Про це йшлося на зустрічі уповноваженого президента з прав дитини Миколи Кулеби та очільників профільних міністерств, передає прес-служба Офісу президента.

Зазначається, що 92% дітей віком до 12 років мають доступ до глобальної мережі, 60% підлітків готові зустрітися в реальності зі своїм онлайн-другом, а 22% дітей віком до 10 років дивляться порнографічні матеріали.

Новини за темою: Реперка Alyona Alyona виступила проти булінгу в кліпі на нову пісню

За словами Миколи Кулеби, діти у такому віці не можуть пов’язати цифрову та реальну загрози, а за попередні роки жодного разу не було піднято питання творення захисту дітей від онлайн-загроз.

“Міністерства соціальної політики, освіти, цифрової трансформації та культури, молоді і спорту об’єднають зусилля для розробки інструментів захисту українських дітей на державному рівні та імплементації цих інструментів у різних сферах та інституціях”, – повідомляє прес-служба.

Додається, що до впровадження нових механізмів залучать батьків, вчителів, волонтерів і соціальних працівників, а перші коки можна буде побачити вже у цьому році.

Новини за темою: Образи та психологічний тиск: Суд уперше звинуватив школяра в булінгу вчителя

Нагадаємо, 19 січня 2019 року в Україні набув чинності закон щодо протидії булінгу № 2657-VII. Штраф за булінг – 850-1700 грн або громадські роботи на 20-40 годин. Якщо цькувала група осіб або ж повторно протягом року, то штраф складатиме 1700-3400 грн або ж громадські роботи на строк 40-60 годин.

За данними опитування, проведеного Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), в Україні 29% опитаних підлітків були жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua