Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Офіс генпрокурора виявив помилки командування АТО під час боїв під Іловайськом


Офіс генпрокурора виявив помилки командування АТО під час боїв під Іловайськом

В Офісі генерального прокурора України виявили низку помилок, які допустило командування антитерористичної операції у 2014-му році під час бойових дій під Іловайськом.

Слідчі генпрокуратури зазначили, що керівництво АТО не повністю врахувало розвідувальну інформацію та допустило окремі порушення під час підготовки планів для проведення бойових дій. Однак притягнути до відповідальності будь-кого з тодішнього українського керівництва неможливо.

Розслідування не встановило прямого зв’язку між помилками командування і загибеллю українських військових в Іловайську.

Водночас в Офісі генерального прокурора повідомили про підозру чотирьом російським генералам, причетним до загибелі українських захисників у цій операції.

У серпні 2014-го року поблизу Іловайська розгорнулась одна з найстрашніших битв російсько-української війни. Запеклі бої  з окупантами тривали майже місяць з 6-го по 29-те серпня. У результаті Іловайського котла, в який потрапили українські захисники, за різними даними армія втратила 366 воїнів, 429 були поранені, 300 – потрапили у полон.

– Це були безпосередньо наслідки організації та вчинення віроломного вбивства, що є воєнним злочином і було організоване вищим керівництвом збройних сил Російської Федерації та виконано підлеглими їм військовослужбовцями РФ, – зазначив Юрій Рудь – начальник Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу генпрокурора.

На початку серпня головний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що Офіс генпрокурора розсекретить матеріали справи про бої під Іловайськом.

За її словами, на веб-сайті ОГ з’явиться відповідний розділ. Там можна буде дізнатися про перебіг справи та переглянути фотокопії матеріалів.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-27 17:15:05