Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Офіційний прожитковий мінімум вдвічі відстає від фактичного, — «Наш край»

Офіційний прожитковий мінімум вдвічі відстає від фактичного, — «Наш край»

Позиція *

«Наш край» закликає владу привести прожитковий мінімум у відповідність до реального показника, розрахованого Мінсоцполітики. Про це заявив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині Борис Приходько.

За його словами, в липні уряд підвищив прожитковий мінімум на 105 гривень, а пенсію – на 85, що склало 4,8%. Але ж інфляція за цей період досягла 7,3%.

«В результаті у людей зменшилась купівельна спроможність прожиткового мінімуму, мінімальної пенсії, а також всіх інших соціальних виплат, прив’язаних до прожиткового мінімуму», — прокоментував ситуацію Борис Приходько.

Лідер «Нашого краю» на Чернігівщині наголосив, що уряд відкрито у бюджеті заклав зменшення соціальних стандартів.

«Уряд заклав у бюджет інфляцію понад 10%. І закладаючи таку цифру, постановив провести індексацію до кінця року на рівні 9,3%. Як пояснити подібні кроки влади?», — наголосив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині.

Також, за словами Бориса Приходька, прожитковий мінімум, який закладається в Державний бюджет та до якого прив’язані всі соціальні виплати, нині в 2 рази нижчий, ніж фактичний прожитковий мінімум, який розраховує Міністерство соціальної політики.

«В червні 2021 року, за розрахунками Мінсоцполітики, фактичний прожитковий мінімум становив 4400 грн/міс., або 5041 грн/міс. з урахуванням обов’язкових платежів, що, відповідно, в 1,9 та в 2,2 рази вище за прожитковий мінімум, закладений в Держбюджет – 2294 грн/міс. І цей дисбаланс Рада затвердила до 2024 року», — нагадав Борис Приходько.

«Наш край» наполягає — необхідно терміново внести зміни в законодавство та передбачити, що прожитковий мінімум, який закладається в Держбюджет, має відповідати рівню фактичного прожиткового мінімуму, який розраховує Міністерство соціально політики.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
05.08.2021

Залишити відповідь