Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Офіційно: суд визнав незаконним обрання Артема Рожка секретарем Прилуцької міськради

Офіційно: суд визнав незаконним обрання Артема Рожка секретарем Прилуцької міськради

Чернігівський окружний адміністративний суд днями ухвалив рішення щодо законності обрання секретаря Прилуцької міської ради у січні цього року.

До суду звернувся депутат Олександр Правосуд з «Батьківщини» з позовом щодо незаконності виборів секретаря і скасування цього рішення.

На думку депутата, обрання проходило з грубими порушеннями законодавства. Зокрема, позивач надав докази того, що бюлетені для таємного голосування були виготовлені з порушенням регламенту. В документі чомусь не містилося графи «утримався», а були лише – «за» та «проти», що порушило право позивача на волевиявлення і є порушенням регламенту, йдеться у судовому рішенні.  

Крім того, згідно з доводами депутата Правосуда на відео телеканалу «ТІМ» видно, що депутати під час таємного голосування перед вкиданням бюлетенів в урну показували бюлетені членам лічильної комісії та деяким депутатам міськради з партії «Рідний дім», від якої висувався секретар Артем Рожко. А це на думку депутата Олександра Правосуда ніщо інше, як втручання в роботу міської ради, що спотворило результати голосування.

Також Артем Рожко з трибуни зачитав своє особисте подання на обрання себе ж секретарем міської ради та приймав участь у голосуванні за обрання себе секретарем. При цьому в порушення вимог діючого законодавства не повідомив про наявний конфлікт інтересів.

Розглянувши позов депутата Олександра Правосуда суд задовольнив повністю. Визнав незаконним та скасував рішенням міської ради Прилук від 24.01.2021 «Про обрання секретарем Прилуцької міської ради Рожка Артема Миколайовича».

Офіційно: суд визнав незаконним обрання Артема Рожка секретарем Прилуцької міськради

На рішення може бути подана апеляція.

Нагадаємо, що це вже друге рішення феміди, яке демонструє популізм опозиції та підтверджує законність дій міського голови Прилук Ольги Попенко, яка наклала вето на обрання Артема Рожка секретарем через чисельні порушення. Однак цей депутат подав кілька позовів до суду, але програв. Згодом шляхом таємного голосування секретарем було обрано Сергія Чміля з «ЄС», який нині обіймає цю посаду.

Група депутатів на чолі з Артемом Рожко блокують роботу міської ради, через що Прилуки – єдине місто в Україні, де не прийнято бюджет. 

Прогулюють сесії депутати «Слуг народу», «ОПЗЖ», «Європейської партії», «Сили і Честі» та «Рідного дому».  

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
13.05.2021