Новини Чернігова

Офіцер ОК «Північ» передала в музей АТОООС експонати пов’язані з бойовими діями під Волновахою. ФОТО

Офіцер ОК «Північ» передала в музей АТОООС експонати пов'язані з бойовими діями під Волновахою. ФОТО

Старший офіцер прес-центру оперативного командування «Північ» Олена Мокренчук передала в головний музей АТОООС експонати, пов'язані з бойовими діями 72 омбр по захисту територіальної цілісності України під Волновахою.

Та також саморобні обладунки захисників Майдану.

Про це повідомляє прес-центру оперативного командування «Північ».

В числі експонатів – великий уламок «Граду», один з тих, якими ворог обстрілював позиції українських військових під Старогнатівкою, а 13 січня розстріляв автобус з цивільними особами на блокпосту під Волновахою (в той день 8 осіб загинуло, 18 отримали поранення).

Саморобні чайник та дуршлаг були виготовлені військовослужбовцями 9 роти 3 батальону на віддаленій позиції «Штик», поблизу Богданівки, восени 2014 року і використовувались для приготування їжі до того часу, поки волонтери привезли їм справжній посуд. Збережені як пам'ять про те, якою була українська армія на початок війни, і якою стала зараз.

Розірвана протипіхотна міна, на якій в травні 2016 року підірвався БТР-80 з розвідниками. На щастя, пошкоджень зазнала лише машина: всі бійці перебували на броні і лишились живими, без поранень.

Майданівський саморобний «бронежилет» з листу металу, який мав на спині зйомну пластину і більш-менш захищав його власника від ушкоджень під час зимового протистояння на Майдані.

Саморобні металеві пластини до бронежилета – занадто тонкі, щоб захистити від кулі, надавали власнику, скоріше, «психологічний спокій», ніж справжній захист; але за відсутності ліпшого, на початку 2014 року також використовувались бійцями, до отримання ними штатних бронежилетів встановленого зразка.

Кожен експонат має свою унікальну історію, свідчить про виняткову мужність і відвагу захисників України, готовність їх захищати свій народ від агресора всіма наявними засобами.

Офіцер ОК «Північ» передала в музей АТОООС експонати пов'язані з бойовими діями під Волновахою. ФОТО

Подібний музей військової доблесті ЗСУ створюється зараз в оперативному командуванні «Північ».

Також всіх бажаючих запрошують  долучитися до збору експонатів, запису пов'язаних з ними історій та оформлення експозицій своїх підрозділів.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
27.05.2019