Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Один з найвищих флагштоків України відкрився у Кривому Розі

У Парку Героїв Кривого Рогу на флагштоку заввишки 72 м, встановленому в рамках програми президента Володимира Зеленського Велике будівництво, сьогодні, в День державного прапора, було піднято прапор України розміром 12х18 метрів.

Флагшток у Кривому Розі став одним з найвищих в Україні. Про це повідомляється на сайті Дніпропетровської ОДА.

– Сьогодні велике сімейне свято – День Державного Прапора. По всій Україні і за її межами в небо піднімуться тисячі синьо-жовтих прапорів. Синьо-жовтий прапор – більше, ніж прапор. Це міст, який з’єднує десятки поколінь. Разом піднімаємо наш Прапор і піднімаємо Україну, – сказав Володимир Зеленський під час підняття прапора в Черкаській області.

Голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко під час церемонії підняття прапора в Кривому Розі нагадав, що перший флагшток-велетень був відкритий кілька років тому в Дніпрі.

– Ініціативу підхопили інші регіони. Тепер знакове місце з’явилося і в Кривому Розі. Тут особлива атмосфера. Її може відчути кожен, хто відвідає площу, – каже Валентин Резніченко.

На відміну від конструкції флагштоків у Дніпрі і Києві, в Кривому Розі була застосована інша технологія, за якою кронштейни, щогли і кріплення до бетону були заховані під землю.

За рахунок цього, за словами проектувальника Андрія Матвєєва, флагшток виростає з-під землі і має більш об’ємний вигляд.

Один з найвищих флагштоків України відкрився у Кривому Розі / 3 фотографии

Навколо флагштоку облаштовано сквер, що вписується у природний рельєф місцевого ландшафту. До самого флагштоку веде своєрідна місячна доріжка у вигляді сходинок з чорного граніту з прихованим підсвічуванням.

Головною прикрасою скверу є яскраві панно, вбудовані у сталеві стели з зображенням знайомих усім українцям символів: Петриківського розпису, Половецьких Баб, Тараса Шевченка, Козака Мамая, а також образів, близьких криворіжцям – загально відомого кар’єру і Рогу достатку.

Стели з панно оснащені QR-кодами, за допомогою яких українською та англійською мовами можна дізнатися більше додаткової інформації про розміщені образи.

Територію скверу навколо флагштоку було додатково озеленено, тут також були облаштовані місця відпочинку для відвідувачів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-23 17:23:50