Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Один з найпопулярніших письменників України — ніжинець

Андрій Кокотюха, мабуть, один з небагатьох, хто не потребує окремого представлення. Один з найпопулярніших українських письменників, плодовитий автор майже дев’яти десятків книжок та сотні сценаріїв. Входить до десятки авторів-бестселерів. А ще він — ніжинець, бо народився у цьому чернігівському місті.

Андрій Кокотюха належить до когорти письменників, які активно присутні у соцмережах. Він часто і багато пише у фейсбуці, має громадянську позицію, а ще виступає поборником вітчизняного книгодрукування. Попри не надто великі симпатії до чинної влади, письменник визнає: є-тисяча на книжки — все ж таки непогана ініціатива. Книга завжди дарує спокій та розраду, навіть у буремні часи.

— Той момент, коли День дарування книжок настає в дні напруги: Росія загрожує атакою. Напругу можна послабити, якщо подарувати книжки, в яких українці чинять опір і перемагають ворога. Росію, до речі. Тому замовляйте і даруйте переможні книжки, написані переможцем для переможців, — ділиться думками Кокотюха.

Нещодавно у автора відбулася подія — у лютому він відправив свій 89-й рукопис до видавництва — мова йде про твір «Потаємні двері», з цього приводу автор навіть виклав на своїй сторінці відео запального гуцульського танку (така традиція у метра — відзначати вихід кожного твору танцем). Каже, книга таки далася непросто.

— Рукопис, ідею якого обговорювали десь зо три роки — зданий. Тепер обговорення й шліфування за активної участі відповідального видавця. «Потаємні двері». Далі до квітня — лише робота для дитячої авдиторії. Читайте українське, замовляйте, — пише Кокотюха у фейсбуці.

За фахом Андрій Кокотюха — належить до медіа-спільноти: він закінчив факультет журналістики одного з наймаститіших українських вишів КНУ ім. Шевченка.

Про Кокотюху можна сказати — він народився письменником. Оскільки перший художній твір написав у 7 років. А до 12 років читав і писав лише казки, зазначає «Вікіпедія».

У 1987 письменник вперше вийшов друком, це було оповідання. На жаль, у відкритих джерелах ніде не згадується його назва.

З першими книгодруками пішла і слава, і скандали. У 1991 автор написав повість «Шлюбні ігрища жаб», яка, через брак інших зразків прози, через 4 роки отримала нагороду видавництва «Смолоскип».

Після виходу окремою книжкою в 1996 повість стала називатися «романом», отримала позитивну оцінку від батьків та друзів автора, і разом з тим шалений вал критики в пресі.

Завдяки цьому Кокотюха одразу став одним з найцитованіших сучасних українських письменників.

Андрій Кокотюха також має і творче коло спілкування. Наприклад, він є хрещеним доньки іншого відомого українця — Марусі Жадан. Яка, до речі, теж читає добірку дитячих книжок від хрещеного.

У фейсбуці на ніжинсько-київського письменника підписані майже 18 тисяч фоловерів.

На малій Батьківщині автору через суцільну зайнятість вдається побувати рідко.

В соцмережах письменник часто пише гостро і сатирично. Інколи викладає світлини з сімейного відпочинку з дружиною Іриною і сином Данилом. А ще — згадує чернігівське дитинство та публікує чорно-білі фотографії.

— 1977 рік. Літо. Чернігівська область, с. Кладьківка. База відпочинку на р. Десна. До першої публікації в газеті — 8 років. До публікації першого оповідання — 10 років. До першого прочитаного по радіо оповідання — 15 років. До виходу книги «Шлюбні ігрища жаб» — 19 років. До виходу першого фільму за власним сценарієм — 21 рік. До роману «Темна вода», дія якого відбувається на базі відпочинку біля р. Десна — 29 років.  До роману «Червоний» — 35 років. До виходу серіалу «Століття Якова» (сценарій за мотивами роману Володимира Лиса) –  39 років. До першої радіовистави за «львівським» циклом — 42 роки. До виходу 84-тої книги «Вигнанець і шляхетна полонянка» — 44 роки. До чергового заходу на пітчінги Держкіно — 44 роки.

Що цікаво, Андрій Кокотюха встиг попрацювати і за дипломом — журналістом і сценаристом у проєктах «Сніданок з 1+1», «Київський регіон», «Паралельний світ», «Голос країни-2». Писав сценарії для проєкту «Судові справи» та «Сімейний суд» (Film.ua).

ЧАС ЧЕРНІГІВСЬКИЙ

Джерело: uezd.com.ua
2022-02-16 16:34:02

Магазин Автозапчастин м.Ніжин