Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Одна із найтрагічніших сторінок війни: як відбувалися бої за Іловайськ


Одна із найтрагічніших сторінок війни: як відбувалися бої за Іловайськ

У серпні 2014 року під містом Іловайськ розгорнулась одна з найстрашніших битв для нашої армії в українсько-російській війні. Бої тривали з 6 по 29 серпня. Тоді Україна втратила 366 воїнів, 426 були травмовані, 300 – потрапили у полон. Факти ICTV розкажуть детальний розвиток трагічних подій.

6 серпня

За наказом генерала Руслана Хомчака відбулася перша спроба захопити Іловайськ, але наступ провалився. У місто почали стягуватися добровольці з батальйонів Донбас, Азов та Шахтарськ.

10 серпня

Відбувся перший штурм, але він знову виявився невдалим. У цей день загинули 12 українських військових. Попри все вдалося встановити чотири блокпости, що створили сприятливі умови для штурму Іловайська.

18 серпня

У цей день відбулася друга спроба захопити місто. Вона виявилася більш успішною. Тоді українські армійці звільнили частину Іловайська.

20 серпня

Дві третини міста уже під контролем української армії. Але у цей день противник підсилює терористичні угруповування Восток та Оплот. Бої тривають.

23 серпня

Деморалізовані постійними обстрілами деякі з українських підрозділів починають самостійно полишати позиції й цим користується противник.

24 серпня

Ватажок так званої ДНР Олександр Захарченко оголошує про масштабний наступ по всіх напрямках. Іловайськ разом із військовими, що перебувають у місті, залишаються відрізаними. На територію України входять російські війська. А далі починається процес перемовин та безуспішних спроб прориву.

29 серпня

Уночі 29 серпня Володимир Путін закликає бойовиків відкрити гуманітарний коридор. Вихід мав бути без зброї та тяжкого озброєння. Але близько 10 ранку усе виявилося абсолютно навпаки. Коли наші військові організованими колонами розпочали вихід з Іловайська, російська сторона почала розстріл “гуманітарного коридору”.

Ці трагічні події отримали назву – Іловайський котел. Через 3 роки після цього Генеральна прокуратура оприлюднює висновки щодо цих подій. Причинами трагедії називають низький рівень боєготовності ЗСУ, численні факти дезертирства та помилки керівництва АТО під час планування та проведення військової операції.

А у цьому році, напередодні сьомої річниці трагедії, ГПУ оприлюднила імена тих, хто керував вторгненням, та виявила низку помилок командування антитерористичної операції у 2014 році під час бойових дій під Іловайськом. Проте у генпрокуратурі зазначили, що притягнути до відповідальності когось з тодішнього українського керівництва неможливо.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-28 19:45:18