Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Одна ін’єкція перетворює ракову клітину на вакцину проти раку: нові можливості імунотерапії

Дослідники Дублінського коледжу Трініті досягли значного прориву, який може призвести до розробки інноваційної імунної терапії раку.

Як підвищити протипухлинний імунітет

Учені виявили, що вакцинний ад’ювант, тобто речовина, додана до ліків з метою підсилення дії основного компонента, введений безпосередньо в пухлину, сприяє сплеску сильного протипухлинного імунітету.

Ад’ювант цей досить відомий під назвою С100, його отримують з хитину. Він ефективно активує імунну відповідь без небажаних запальних ефектів.

Результати цього дослідження були опубліковані в провідному міжнародному журналі Cell Reports Medicine.

Попри те, що досліди проводилися на тваринних моделях, їхня перспектива багатообіцяюча.

– Власне, це форма імунотерапії раку, яка спрямована на перетворення самої пухлини на вакцину, – пояснив Ед Лавелл, професор Інституту біомедичних наук Трініті.

За словами Лавелла,  щоб запустити протипухлинний імунітет, якраз і потрібно застосувати ад’ювант або підсилювач вакцини.

Є підстави для надії

Команда дослідників виявила, що ін’єкція C100 безпосередньо у ракову клітину призводить до синергічного терапевтичного ефекту, який знімає гальма з імунної відповіді.

– Це підкреслює потенціал C100 для поєднання з іншими імунотерапіями раку, що може допомогти покращити кінцевий результат, — сказала Джоанна Терлі, співавторка дослідження.

Звісно, потрібна подальша робота, але механізм дії C100 дає значну надію, що вдасться викликати імунну відповідь у людини, хворої на рак. На це сподіваються і вчені, і клініцисти.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: SciTechDaily

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-25 11:18:32