Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Обстрілює Україну з-за кордону: характеристики та особливості бомбардувальника Ту-160

У понеділок, 18 квітня, речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник повідомив, що Російська Федерація в рамках початку наступальних операцій на донецькому та слобожанському напрямках України збільшила кількість літаковильотів своєї тактичної авіації більш ніж у 1,5 раза.

При цьому директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Згурець повідомляв українським ЗМІ, що після майже двох місяців запеклих боїв з Україною війська російських агресорів почали всіма силами уникати зустрічей з українськими системами ППО – саме цим може обумовлюватися те, що рашисти почали активніше використовувати тактичну авіацію.

Також, за його словами, загарбники за допомогою тих же Ту-160 практикують тактику “кинув та біжи”.

У Львівській ОВА, тим часом, повідомляли, що російська стратегічна авіація злітала для обстрілу Яворівського полігону з аеродрому в Саратові – за 1,5 тис. км від мети.

При цьому самі ракети запускали ближче до України, але не залітаючи на територію країни: певно, що з акваторії Чорного моря.

Це дозволяє агресорам обстрілювати Україну, не ризикуючи втратити авіацію під час зустрічі з українськими захисниками віч-на-віч.

Що таке Ту-160: особливості та характеристики

Ту-160 є радянським стратегічним бомбардувальником-ракетоносцем із змінною геометрією крила.

Класифікується як надзвуковий бомбардувальник, його вважають найпотужнішим бойовим літаком у світі.

На даний момент такі бомбардувальники-ракетоносці перебувають на озброєнні РФ, хоча після розпаду СРСР частина парку Ту-160 була у володінні України.

Перший свій політ Ту-160 здійснив 18 грудня 1981 року.

Він може розвивати швидкість до 2200 км/год на висоті і до 1030 км/год біля землі. Крейсерська швидкість – 850 км/год.

Максимальна дальність польоту Ту-160 без дозаправки – 13950 км, практична – до 12 300 км.

Тривалість польоту – до 25 годин.

Озброєння, яке використовується на Ту-160, це стратегічні крилаті ракети Х-55 СМ, які призначені для ураження стаціонарних цілей із заздалегідь заданими запрограмованими координатами, введення яких здійснюється в пам’ять ракети перед вильотом бомбардувальника.

Так, ракети розміщують на двох барабанних пускових установках МКУ-6-5У по шість штук, у два вантажні відсіки літака.

У разі ураження цілей на меншій дальності на озброєння беруть аеробалістичні ракети Х-15 С: 24 ракети, по 12 на кожній МКУ.

Після спеціального переобладнання літак можуть оснащувати у тому числі вільнопадаючі бомби до 40 000 кг різного калібру, включаючи ядерні, разові бомбові касети, морські міни та інше озброєння.

Призначення Ту-160

Такі літаки використовують для ураження найважливіших цілей ядерною та звичайною зброєю. Також їх використовують при обстрілах віддалених військово-географічних районів та глибокого тилу континентальних театровоєнних дій.

Ту-160 у Росії

Однією з найбільших відомих авіабаз Росії, де базуються стратегічні бомбардувальники Ту-160 є Енгельс-2.

Ця стратегічна авіабаза знаходиться неподалік від Саратова.

У російських медіа повідомляли, що станом на 2009 рік там було щонайменше 16 Ту-160.

Також рашисти збиралися випустити ще 2 таких літаки у 2022 році.

Росіяни використали ці бомбардувальники, наприклад, проти Сирії у 2015 році.

Ту-160 на озброєнні України

Перша група з двох Ту-160 вступила до 184 Гвардійського Полтавсько-Берлінського Червонопрапорного ВБАП, що базувався в Прилуках Чернігівської області, 25 квітня 1987 року.

Один із цих літаків належав до дослідної серії, другий – був головним у військовій серії.

До 1991 року на українській авіабазі у Прилуках (Чернігівщина) перебувало 19 літаків Ту-160, які перейшли до Повітряних Сил України після розпаду СРСР.

Проте стратегічна авіація не відповідала військовій доктрині України, а тому 1999 року 8 Ту-160 українська влада віддала росіянам “за газ”, ще 9 утилізувала і 1 залишилася в Полтаві в музеї Дальньої авіації.

Останній цілий український стратегічний бомбардувальник ТУ-160

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-19 01:12:54

Магазин Автозапчастин м.Ніжин