Україна і світ

Обстріл ТЦ у Кременчуці може стати предметом розгляду у Гаазі – Венедіктова

Будівельні матеріали м.Ніжин

Ворожий ракетний обстріл ТЦ Амстор у Кременчуці був свідомою атакою Російської Федерації по цивільних людях.

На цьому наголосила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова. Також вона зазначила, що трагедія у Кременчуці може стати предметом розгляду у Гаазі.

– Кременчуцька трагедія – не просто воєнний злочин, це злочин проти людяності – масштабне свідчення систематичної політики Кремля вбивства мирних громадян в Україні. Абсолютно цивільний об’єкт, свідома ракетна атака РФ по скупченню людей, – заявила вона.

В Офісі генпрокурора додали, що на місці події триває пошуково-рятувальна операція – наразі розібрано понад 60% завалів.

Паралельно відбуваються й активні слідчі дії: на місці працюють прокурори Офісу генпрокурора, обласної прокуратури, слідчі поліції і СБУ, а також фахівці Консультативної групи Atrocity Crimes Advisory Group та військові експерти.

– Кожен уламок ракети, кожен доказ важливий і має бути задокументований за найвищими стандартами міжнародного гуманітарного права, адже ця справа може піти не лише до національного суду, а і стати предметом розгляду у Гаазі, – додала Венедіктова.

Зазначимо, що внаслідок ракетного обстрілу ТЦ у Кременчуці загинуло щонайменше 18 цивільних.

Також на місці знайдено 7 фрагментів тіл, які ідентифікуватимуться з допомогою ДНК-аналізу. За медичною допомогою звернулось 59 осіб, 25 із них госпіталізовані. Залишаються безвісти зниклими наразі – 36 осіб.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-28 19:14:38

Магазин Автозапчастин м.Ніжин