Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Обов’язкова Covid-вакцинація в Україні: кого не пустять на роботу без щеплення

В Україні уряд запровадив обов’язкову вакцинацію проти Covid-19 для представників певних професій. МОЗ України  підготував наказ про обов’язкові щеплення, у якому оприлюднений попередній перелік.

У документі зазначається, що обов’язкова вкацинація, в тому числі від Covid-19, проводиться з метою забезпечення епідемічного благополуччя кожної людини і створення колективного імунітету.

Отже на період дії карантину обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники таких сфер:

  1. центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів.
  2. місцевих державних адміністрацій.
  3. закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.

У документі зазначається, якщо працівники відмовляться від щеплення, їх відсторонять від виконання обов’язків.

Такий підхід вже передбачено чинним законодавством, пояснили в МОЗ.

Що стосується правової сторони обв’язкової вакцинації, то Европейський суд з прав людини підтвердив, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути застосована у демократичному суспільстві та не протирічить Конвенції з прав людини і основоположних свобод.

В залежності від епідеміологічної ситуації, пов’язаної із поширенням коронавірусу, вказаний перелік може бути розширено, – сказано в тексті.

Документ оприлюднений для обговорення.

В Україні медичні протипоказання до вакцинації від коронавірусу мають менш ніж 1% громадян, повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін. За його словами, у законодавстві є лише один термін – абсолютні медичні протипоказання. Це медичні стани, під час яких людина не повинна і не може отримати вакцинацію.

?>

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-27 15:44:10

Магазин Автозапчастин м.Ніжин