Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Обласна рада не передала ліси ні Сновській, ні іншим громадам Чернігівщини

Обласна рада не передала ліси ні Сновській, ні іншим громадам Чернігівщини

Дива не сталося: угіддя комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» не передадуть об’єднаним територіальним громадам області.

Таке рішення ухвалила сьогодні, 23 квітня, обласна рада.

«За» передачу віддали голоси усього 17 депутатів, «проти» – 6. Більшість не голосувала або утрималася.

Ініціатором і розробником проекту був голова фракції ВО «Батьківщина» Івана Якуб. Депутат вважає: громадам необхідно повернути право розпоряджатися лісами. А саме – безоплатно передати їх від районних дочірніх підприємств «Чернігівоблагролісу» до комунальної власності міських, селищних та сільських рад об’єднаних територіальних громад Чернігівщини. У пояснювальній записці він нагадав про таке рішення колег з попереднього скликання від 2 грудня 2019 року. Тоді його не виконали, оскільки процес децентралізації не добіг кінця. Тепер, коли це сталося, настав час втілити історичний задум.

Депутат облради від фракції «Батьківщина» Іван Якуб пропонував змінити власників (засновників) у районних агролісгоспах. Тоді б об’єднані громади були б в змозі створити комунальні підприємства і вести господарську діяльність. Про це ж народний обранець казав і на сесії.

«Відпрацювати механізм передачі лісів має робоча група, яку слід створити з 8 представників кожної з фракцій обласної ради та 8 представників ОТГ», – пояснив колегам Якуб.

Втім його не почули. Так само провальним було голосування і стосовно пілотного проекту, що передбачав передачу лісів у власність Сновської громади. Не допомогла промова депутата Сергія Крамаренка.

«Я – за те, аби громадам передали ліси, майно, яке в них раніше забрали. Крім, Сновської, є ще звернення Семенівської громади», – зауважив він.

Звіт керівника комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» не заслухали. Причина – звільнився за власним бажанням. За даними корпоративного сайту, очолював підприємство Олександр Клишта.

Фото – ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
23.04.2021