Україна і світ

Нищить культуру та ідентичність: Рада закликала виключити РФ з ЮНЕСКО

Будівельні матеріали м.Ніжин

Верховна Рада України звернулася до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) із закликом позбавити Росію статусу держави-члена.

Відповідний проєкт постанови № 7394 підтримали 311 нардепів.

Як зазначається у зверненні, від початку повномасштабного вторгнення війська РФ випустили по Україні понад 2,1 тис. ракет, і ця цифра зростає кожного дня. Внаслідок ворожих обстрілів на території нашої держави пошкоджено або знищено понад 250 культурних пам’яток (церкви, музеї, пам’ятники, заповідники, театри, будинки культури, бібліотеки, історичні будівлі).

Такі дії РФ є нехтуванням нормами міжнародного гуманітарного права.

У зверненні наголошується, що оголошена РФ війна забирає не лише тисячі життів українців, а й намагається забрати національну спадщину України, культуру та ідентичність.

У зв’язку з цим Україна вважає неприйнятною присутність РФ в ЮНЕСКО.

– Україна високо цінує членство в ЮНЕСКО та використовує його не лише в аспекті збереження культурної спадщини держави, а і для розкриття її потенціалу у майбутньому. Але наразі питання подальшого розвитку нашої держави прямо залежить від дій РФ, яка докладає всіх зусиль, щоб сплюндрувати багатовікові надбання України, зокрема культурні.

Країна-агресор та її керівництво давно показали свою позицію – вони не мають на меті продовження дипломатичних стосунків із цивілізованим світом та міжнародними інституціями… Від імені українського народу, Верховна Рада звертається до ЮНЕСКО невідкладно розглянути можливість позбавлення РФ статусу держави-члена ЮНЕСКО, – наголошується в документі.

Постанова набирає чинності з дня її ухвалення.

Станом на початок травня повідомлялося, що російські окупанти знищили та пошкодили понад 240 культурних об’єктів в Україні.

Усі об’єкти культурної спадщини, які зазнали пошкоджень, фіксують на спеціальному сайті (тобто формується реєстр знищених під час війни пам’яток).

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-31 23:45:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин