Україна і світ

НСЖУ заявляє про випадки, коли політики намагалися легалізувати перебування на дільницях “тітушок”

Сторонні особи мали при собі фальшиві посвідчення журналіста

Джерело: 112.ua

НСЖУ заявляє про випадки, коли політики намагалися легалізувати перебування на дільницях "тітушок"

Національний союз журналістів України заявляє про випадки, коли штаби кандидатів у мажоритарних округах намагалися поширити на своїх представників права, які виборче законодавство дає працівникам ЗМІ. Про це повідомляють у прес-службі НСЖУ.

“На позачергових парламентських виборах Національний союз журналістів України зафіксував випадки надання журналістських посвідчень стороннім особам, переважно спостерігачам від кандидатів. У НСЖУ засуджують практику зловживання журналістським статусом і закликають Національну поліцію по кожному зафіксованому нагоди провести розслідування”, – йдеться в повідомленні.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко, повідомив, що політики намагаються легалізувати перебування на виборчих дільницях або додаткових спостерігачів, або “тітушок”. – “Але ці посвідчення “тимчасових кореспондентів” виготовляють реальні редактори зареєстрованих ЗМІ. Цим вони й дискредитують нашу професію і сприяють можливим виборчих порушень”.

За інформацією НСЖУ, в регіонах зафіксовано декілька подібних випадків.

Повідомляється, що громадяни з тимчасовими журналістськими посвідченнями позаштатних кореспондентів газети “Автограф” та комунальної Кременчуцької міської телерадіокомпанії були присутні на виборчих дільницях Кременчука. Вони називали себе “працівниками преси”, але не могли відповісти на запитання, які теми раніше висвітлювали на телебаченні або в газетах.

В Золотоноші Черкаської області особи в камуфляжі відвідували виборчі дільниці і демонстрували посвідчення позаштатних кореспондентів місцевої газети “Златокрай”.

В Донецьку область не пустили автобуси з псевдожурналистами, які їхали туди на “екскурсію” в день виборів у Верховну Раду України. Про це повідомив під час брифінгу заступник начальника ГУ НП в Дніпропетровській області Володимир Богонис.

Зазначається, що міський голова Івано-Франківська та його перший заступник відвідували дільничні виборчі комісії, аргументуючи свою можливість перебувати на дільницях наявністю журналістських посвідчень.

В місті Коростень Житомирської області на ділянках затримали чотирьох осіб з посвідченнями журналістів ТОВ “Телерадіокомпанія “Житомирські новини” та партійної газети “Солідарність”. У поліції ще перевіряють законність посвідчень. Але начальник головного управління Нацполіції в Житомирській області В’ячеслав Печененко повідомив, що “попередньою перевіркою було встановлено, що вони (особи – ред.) ніякого відношення ні до одного засобу масової інформації не мають. І посвідчення були фальшиві – в двох вони були з однаковими серійними номерами”.

Вже після закінчення голосування в приміщення окружної виборчої комісії №30 в місті Кам’янське Дніпропетровської області прибула група з 20 молодих людей, у кожного з яких були посвідчення журналістів газети “Подія сьогодні”. Як уточнила Олена Тимченко, прес-офіцер Кам’янського відділу поліції, безпосередньо на засідання окружкому пропустили тільки двох. Згодом вся група покинула приміщення.

Нагадаємо, вчора в Україні відбулися позачергові вибори до Верховної Ради. На цей час ЦВК опрацювала 50% електронних протоколів. Перша п’ятірка партій – “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина” і “Голос”. ЦВК вже опрацювала 100% протоколів за кордоном. На більшості дільниць перемогла “Європейська солідарність”

Джерело: www.112.ua