Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Новим президентом Естонії став директор національного музею Алар Каріс

Новим президентом Естонії став Алар Каріс, якого депутати депутати Рійгікогу обрали у другому турі. Кандидатуру директора Естонського національного музею підтримали 72 парламентарі.

Алар Каріс був єдиним кандидатом на посаду глави Естонської республіки.

У першому турі, що відбувся 30 серпня, за Каріса проголосували 63 депутати Рігікогу. Для обрання на посаду президента необхідно отримати не менше 68 голосів парламентарів зі 101 можливого.

Президент Естонії обирається у парламенті через таємне голосування. Кожен депутат Рійгікогу має один голос.

На посаду президента Каріса висунули депутати, що входять до правлячої коаліції Центристської партії та Партії реформ. Їм у Рійгікогу належить 59 мандатів.

На президентській посаді він змінить Керсті Кальюлайд, яка керувала країною з 3 жовтня 2016 року. Тоді вона стала першою жінкою-президентом країни, а її кандидатуру підтримав 81 парламентарій.

Рійгікогу – парламент Естонської республіки. Його склад формується кожні чотири роки. Наразі спікером Рійгікогу є Юрі Ратас.

Що відомо про Алара Каріса?

Новообраному президенту Естонії 63 роки. Він народився у місті Тарту та закінчив Естонський університет природничих наук. Після розпаду СРСР підвищував кваліфікацію у низці європейських університетів

У 2013 році його призначили державним контролером Естонії, а з 2017 року він обійняв посаду директора Естонського національного музею.

Також Каріс був ректором Естонського університету природничих наук (2003-2007 роки) та Тартуського університету (2007-2012 роки).

Його дружина, історик за фахом, раніше очолювала Естонський історичний музей, а наразі – директор міського музею Тарту.

Фото: ERR

Джерело: ERR

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-31 17:39:00