Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Новорічний «сюрприз»: чернігівцям надіслали дивні платіжки за гарячу воду

Новорічний «сюрприз»: чернігівцям надіслали дивні платіжки за гарячу воду

Цього місяця чернігівці почали отримувати нові платіжки за тепло та гарячу воду – у них з`явилася плата за абонентське обслуговування та за утримання мереж гарячого водопостачання. Всі ці нововведення у платіжках «тягнуть» в середньому на 50-60 гривень.

Подробиці про нововведення розповіла заступниця голови правління АТ «Облтеплокомуненерго» Ірина Штипа.

За її словами, з 1 листопада постачання теплової енергії та гарячої води здійснюється на підставі індивідуального публічного договору, згідно з законом України «Про житлово-комунальні послуги». Відповідно вступила в дію методика, що стосується порядку розподілення послуг ЖКГ в житловому будинку. При цьому тариф на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води не змінився з попереднього опалювального періоду.

«Методика дозволяє розподілити кількість послуги, що надійшла до будинку, між всіма споживачами. Тепер є 3 складових постачання теплової енергії: та, що використовується для опалювання приміщень, та, що для місць загального користування (горища, під’їзди, підвали), та, що для функціонування мереж опалення. Саме ці позиції нині споживач зможе побачити у платіжці», – пояснила Ірина Штипа.

Вона зазначила: це не змінює загальний обсяг, спожитий житловим будинком. Його розподіляють між вказаними складовими. Тобто, в цій частині для споживача нічого не зміниться.

Істотна новація – плата за абонентське обслуговування. Вона включає втрати, пов’язані з адмініструванням послуг, з їх розподілом в житловому будинку, з нарахуванням та стягненням плати, а також за обслуговування комерційних приладів обліку теплової енергії, що встановлені у багатоповерхівках.

Останньої складової може не бути у тих, хто живе в необладнаному такими лічильниками житлі. Відповідно розмір плати за абонентське обслуговування буде іншим.

Ірина Штипа підкреслила: у платіжках вже не фігуруватиме внесок за обслуговування приладів обліку. Тепер все включено в абонентську плату. Гарна новина: на останню поширюється дія пільг та субсидій.

Але є і погана: вартість абонентського обслуговування виставлятимуть навіть тим, хто має бойлери та автономні системи опалення, тобто, не користується гарячою водою та централізованим опаленням. Нововведення у тому, що тепер окремо нараховують плату на утримання системи гарячого водопостачання. Її визначають відповідно до загальної площі будинку, квадратури приміщень, показників теплової енергії та тарифу.

«На сьогодні законодавством не передбачено звільнення від сплати за функціонування системи житла, яке відключено від неї, обладнане бойлером або автономним опаленням», – наголосила заступниця голови правління ОТКЕ.

Вона додала: плата за функціонування системи буде залежати від того, скільки гарячої води спожив увесь будинок у січні попереднього опалювального періоду. Тому для кожної багатоповерхівки вона буде своєю.

Для споживачів, які мають тепло та гарячу воду від Чернігівської ТЕЦ, зазначила Ірина Штипа, абонентська плата та інші нові позиції можуть бути дещо меншими. Але у них і тариф нижче.

Фото – ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
17.12.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь