Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Новорічна ялинка чи сосна: як придбати без шкоди для довкілля?

Новорічна ялинка чи сосна: як придбати без шкоди для довкілля?

До Нового року лишається менше місяця. І зовсім скоро в продажі почнуть з’являтися “новорічні красуні”. Тож Державна екологічна інспекція в Чернігівській області підготувала добірку порад, як не порушуючи природоохоронне законодавство, придбати ялинку чи сосну та не потрапити у «пастку» недобросовісних продавців.

Варто знати, що кожне дерево, яке реалізується лісогосподарськими підприємствами Державного агентства лісових ресурсів України обов’язково повинно бути промарковане   биркою (чи спеціальною стрічкою) зі штрих-кодом, що підтверджує законність його заготівлі та реалізації. Це також дає можливість  покупцю дізнатись про його походження за допомогою спеціального онлайн сервісу https://open.ukrforest.com/. Якщо ж в електронному обліку інформація за відповідним номером буде відсутня, це може свідчити про сумнівне його походження дерева.

Для інших лісогосподарських підприємств підтверджуючими документами  будуть товаро-транспортна (видаткова) накладна або інші документи про оплату та придбання новорічних дерев.

У випадку, якщо ялинку або сосну вирощено на власній або орендованій земельній ділянці, документами, що підтверджують законність походження дерева, можуть бути документи на право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою та довідка з органу місцевого самоврядування з інформацією про походження лісопродукції.

Також громадянам варто пам’ятати про адміністративну відповідальність, що передбачена за незаконну порубку і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення. Це від 510 грн. до 1020 грн. штрафу. Окрім того, у разі виявлення зазначених фактів, працівники Інспекції обрахують ще і  шкоду, заподіяну самовільним порубом хвойних дерев.

Порушення ж порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу каратиметься штрафом від 510 грн. до 1700 грн. з їх конфіскацією чи без такої.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

04.12.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин