Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Новий препарат для легенів допоможе уникнути ШВЛ при Covid-19 – вчені

Вчені державного університету Огайо (США) впритул підійшли до створення препарату, який здатний “скасувати” призначення ШВЛ навіть для пацієнтів з тяжкою формою коронавірусної інфекції.

Роботу вже підтримав Національний інститут серця, легенів і крові. А інноваційний фонд штату Огайо оголосив про офіційну реєстрацію відповідних патентів, угледівши в дослідженнях можливість ефективної допомоги людям, що страждають рядом інших патологій, що викликають запалення легень і різке зниження рівня кисню в крові.

Суть дослідження полягає у введенні в організм речовини – сурфактанту, яка є природньою і відповідає за процес розширення і стиснення легень. Під час вірусної інфекції кількість сурфактанту різко зменшується (його блокують хвороботворні віруси) і виникає необхідність в застосуванні апарату штучної вентиляції легенів.

За словами вчених, які брали участь в розробках, найбільш вражаючим моментом в дослідженні є те, що отримані результати дають перевагу навіть на пізніх стадіях хвороби.

Поки невідомо, коли інновація дійде до стадії масового виробництва. Однак, з огляду на його гостру актуальність в період пандемії коронавірусу, ризикнемо припустити, що шлях цей не буде довгим.

А між тим, Фактам ICTV стало відомо, коли відкриють дитячі сади і школи після локдауну.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-28 14:37:19