Україна і світ

Новий начальник Генштабу: Хто такий Руслан Хомчак

Руслан Хомчак брав участь у бойових діях на Донбасі

Джерело: 112.ua

Новий начальник Генштабу: Хто такий Руслан Хомчак

У понеділок, 20 травня, відбулася інавгурація Володимира Зеленського. А вже 21 травня  стало відомо про перше призначення нового президента. Так, Зеленський звільнив начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка і призначив замість нього генерал-лейтенанта Руслана Хомчака.

Розповідаємо, що відомо про нового головнокомандувача ЗСУ.

Біографія Хомчака

Руслан Хомчак народився 5 червня 1967 року в Рівному. Закінчив Московське загальновійськове училище. Проходив службу в Німеччині, а потім в Білоруському Червонопрапорному окрузі. Сім років служив у 24-й окремій механізованій бригаді, після чого навчався в Національній академії оборони.

Був командиром 300-го окремого механізованого полку в Чернівцях, а в квітні 2005 року очолив 72-у окрему механізовану бригаду. З 2009 року – начальник штабу 8-го армійського корпусу.

У 2011 році полковнику Хомчаку указом президента України Віктора Януковича присвоєно звання генерал-майора. У травні 2012 Хомчак стає командиром 6-го армійського корпусу, а у серпня 2013 року йому присвоюють військове генерал-лейтенанта. В листопаді 2013 року 6-й армійський корпус переформували в Командування “Південь”, тимчасово виконуючим обов’язки командира якого став Руслан Хомчак.

Новий начальник Генштабу: Хто такий Руслан Хомчак

З липня по грудень 2014 року Хомчак керував сектором “Б” сил АТО на Донбасі. Хомчак керував операцією з виведення військ з Іловайська. За інформацією журналіста Юрія Бутусова, 5 серпня 2014 року Хомчак отримав наказ командувача АТО Муженка здійснити оточення Донецька. З півночі підрозділи 93-ї бригади мали перекрити основні траси з Горлівки до Донецька і вийти до Нижньої Кринці, а з півдня, з району Старобешевого українські війська мали зайняти Іловайськ, Харцизьк, і з’єднатися в районі Зугрес-Нижня Кринка. На утримання Іловайська російське командування направило свої резерви. 23 серпня російська регулярна армія завдала удару з РФ і оточила війська сектора “Б” під Іловайськом.

Наголошується, що командний пункт Хомчака знаходився поза кільцем оточення, і за ним тричі висилались евакуаційні групи, але генерал відмовився залишати підлеглих солдатів і офіцерів. На наступний день після того, як війська потрапили в оточення, з проросійськими бойовиками нібито вдалося домовитися про “зеленому коридорі” для виведення бійців і техніки. Однак обидві колони під час виходу з міста розстріляли проросійські бойовики і російські військовики. Хомчаку вдалося вибратися з оточення.

В інтернеті для дискредитації Хомчака поширюється відео, що нібито Хомчак його кинув при виході з оточення. Видання “Цензор.немає” повідомляє, що в ході слідства військової прокуратури всі ці звинувачення було спростовано усіма очевидцями – іншими учасниками групи, в якій виходив Хомчак.

Новий начальник Генштабу: Хто такий Руслан Хомчак

Після Іловайської трагедії Хомчак обіймав посаду начальника штабу сухопутних військ ЗСУ. А в серпні-жовтні 2016 року генерал Хомчак – командувач силами АТО на Донбасі.

З лютого 2017 року до моменту призначення начальником Генштабу Хомчак був головним інспектором Міністерства оборони. На цій посаді Хомчак об’їхав більшість військових частин, брав участь у розслідуваннях всіх відомих ПП у військах за останні два з половиною роки.

Згідно декларацією про доходи за 2018 рік, Хомчак володіє будинком у Білій Церкві Київської області та двома земельними ділянками (одна в Житомирській області, інша-  у Чернігівській). Їздить новий глава Генштабу на Toyota Land Cruiser 2013 року випуску. За минулий рік доходи Хомчака склали 1 млн 136 тис. грн. Більша частина цих грошей – зарплата в Міністерстві оборони. На рахунках у банках у Хомчака близько 8 тис. грн і 6 доларів. У той же час, готівкою генерал зберігає 50 тис. доларів США, 10 тис. євро і 60 тис. грн.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua