Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Нові правила перевезень: що робити людям з протипоказанням до Covid-вакцинації

В Україні з 21 жовтня почнуть діяти нові правила міжрегіональних перевезень, які було впроваджено у зв’язку зі стрімким поширенням Covid-19.

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що вони передбачають можливість поїздки між регіонами лише для осіб, які мають Covid-сертифікат або довідку про вакцинацію.

Сертифікат можуть видати на підставі одужання від Covid-19. Він передбачений у додатку Дія, але зараз перебуває на етапі тестування. Цей документ діятиме протягом 180 днів. Поки що в Україні отримати паперову версію довідки про одужання не можна.

Тому люди, які перехворіли на коронавірус, можуть показати сертифікат про вакцинацію або негативний тест на Covid-19.

У МОЗ також зазначили, що нині не існує затвердженої форми довідки про протипокази до вакцинації від коронавірусу.

– Людей, які дійсно мають абсолютні протипоказання до щеплення в Україні менш як 1%. Йдеться про тяжку алергічну реакцію на першу дозу вакцини (анафілактичний шок) або гіперчутливість до одного з компонентів вакцини, – зазначили у міністерстві.

Постанова №1236 не передбачає, що громадяни можуть пред’являти під час міжрегіональних поїздок документ про протипокази до вакцинації.

Люди, які не можуть вакцинуватися, щоб отримати Covid-сертифікат, можуть також отримати негативні ПЛР-тест або експрес-тест та використати його у поїздках між регіонами.

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із жовтим, помаранчевим чи червоним рівнем будуть дозволені за умови наявності в усіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного з документів: сертифікат про повну або часткову вакцинацію від Covid-19, міжнародний, внутрішній сертифікат вакцинації від коронавірусу, негативний ПЛР-тест на Covid-19, який діє 72 години.

Детальніше про нові правила пасажирських перевезень на час дії карантину – читайте на Фактах ICTV.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-20 10:01:17

Магазин Автозапчастин м.Ніжин