Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Норвегія виділить понад $43 млн на британську ініціативу для закупівлі зброї Україні

Уряд Норвегії має намір виділити 400 млн норвезьких крон (приблизно $43,5 млн) на очолюваний Великою Британією механізм закупівлі озброєння та військової техніки для України.

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре зазначив, що це дасть можливість забезпечити Україну необхідною технікою, якої немає на озброєнні ЗСУ, а українські військові можуть використовувати її без послаблення обороноздатності інших держав.

Норвежський прем’єр вважає, що найближчим часом українським силам буде потрібно більше зброї, щоб протистояти повномасштабним російським атакам на сході та півдні держави.

– Їм буде потрібно важча та більш досконала системи озброєння. Норвегія робить свій внесок. Ми передали велику кількість особистого одягу та спорядження, необхідного для оснащення всіх мобілізованих для захисту України. Ми передали протитанкові ракети близько зенітні ракети Mistral, – розповів Йонас Гар Стьоре.

Він зазначив, що це озброєння вже передали Збройним силам України. Прем’єр-міністр Норвегії пообіцяв подальшу підтримку нашій державі у боротьбі з російською агресією.

– Ми тісно співпрацюємо з Україною та союзниками, щоб забезпечити хорошу координацію постачання зброї. Додаткове пряме постачання важкого озброєння на постійній основі реалізується. З міркувань безпеки ми не обговорюємо таку підтримку публічно, поки постачання не буде здійснено, – пояснив норвежський прем’єр-міністр.

Джерело: Aftenposten

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-26 18:55:00

Магазин Автозапчастин м.Ніжин