Місто і регіон

Ніжинський викладач переміг у міжнародній кампанії WikiForHumanRights у Вікіпедії

Олександр Желіба переміг у міжнародній кампанії WikiForHumanRights у Вікіпедії

До 15 травня 2022 року у Вікіпедії тривала глобальна кампанія #WikiForHumanRights 2022: Право на здорове довкілля.

Упродовж місяця учасники та учасниці створювали та покращували статті у Вікіпедії на теми, пов’язані з правами людини та зміною клімату.

У цій кампанії переміг українець Олександр Желіба (користувач Krutyvuss).

#WikiForHumanRights 2022 — це міжнародний конкурс, спрямований на створення та покращення наявних статей у Вікіпедії, пов’язаних з правами людини та трьома планетарними кризами: зміною клімату, забрудненням навколишнього середовища та втратою біорізноманіття.

У цьогорічній кампанії взяли участь 700 учасників і учасниць з усього світу, які створили та вдосконалили понад 4000 статей у різних мовних розділах Вікіпедії.

Перше місце у цьогорічному конкурсі посів українець Олександр Желіба (користувач Krutyvuss). За місяць конкурсу він створив нових 215 статей, за які отримав 1575 конкурсних балів.

Олександр є викладачем Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та співавтором посібників з громадянської освіти для закладів середньої та вищої освіти. У спілкуванні з нами він розповів:

«Я цікавлюся цією проблемою понад 20 років, з тих пір, як долучився до громадянської освіти. Вважаю, що людство має налагодити гармонійні стосунки з природою та бути не лише споживачем її ресурсів, а й охоронцем.

Саме через поширення вільних знань Вікіпедія робить потужний внесок у захист природного середовища. Відмічу, що громадська організація “Вікімедіа Україна”, яка опікується Вікіпедією, своїй діяльності користується екологічним принципом. Це проявляється у використанні сувенірів з екоматеріалу, сувенірів для багаторазового використання тощо».

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Джерело: uezd.com.ua
2022-08-10 17:32:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин