Місто і регіон

Ніжинська громада увійшла до четвірки пілотних, яким допомагатиме ПРООН

Будівельні матеріали м.Ніжин

Повномасштабне вторгнення російських окупантів в Україну зруйнувало плани всіх і кожного.

Ніжинська громада, як й інші, змушена підлаштовуватися під умови воєнного часу. Через це у життя буде втілена лише частина запланованих раніше проектів. Реалізацію деяких з них доведеться відтермінувати на кращі часи.

А якими амбітними були у місцевої влади Ніжина плани!  Наприкінці грудня 2021 року на черговій сесії Ніжинської міської ради депутати затвердили вдосконалену, оновлену Стратегію розвитку Ніжинської громади на 2021–2027 роки. Документ був підготовлений спільно з Програмою DOBRE.

Тоді Стратегія увібрала у себе понад 50 амбітних проектів. Серед них – реконструкція парку Шевченка, створення логістичного центру на базі місцевого аеродрому, реконструкція доріг, тротуарів та громадських просторів. Документ містив нові проекти не тільки розвитку Ніжина, а і навколишніх сіл. 

З 24 лютого життя українців докорінно змінилося. Відповідно, суттєвих коректив потребує і Стратегія розвитку Ніжинської громади. Місцева влада на чолі з Олександром Кодолою радо приймає будь-яку підтримку від українських і закордонних друзів та партнерів, намагається залучити міжнародні організації для відновлення і подальшого розвитку Ніжина.

Вчора, 27 червня, відбулося засідання робочої групи з експертами ПРООН (Місцевий розвиток, орієнтований на громаду) щодо актуалізації Стратегії в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення та розвитку.

До заходу долучилися заступник міського голови Сергій Смага, керівники управлінь та підрозділів міської ради.

Як зауважили представники ПРООН, наразі розробляється план відновлення всієї країни. Зміни торкнуться усіх сфер життєдіяльності: соціального сектору, економіки, фінансів, інфраструктури та інших.

Обрано 4 пілотні громади для реалізації проектів у Чернігівській і Сумській областях. На Чернігівщині пропозицію прийняли Ніжинська і Михайло-Коцюбинська громади. Кошти, які виділятиме ПРООН, спрямовуватимуться на їхній розвиток. Співфінансування не передбачається – даний проект фінансуватиме тільки ПРООН.

«Але перш, ніж братися за відновлення будь-якої громади, слід розуміти її подальшу Стратегію розвитку. Вона вже не буде такою, як до початку повномасштабної війни. Вона буде іншою. У нас небагато часу – мусимо працювати швидко, гнучко, ефективно», – зазначив Національний експерт з місцевого розвитку Дмитро Дрожжин.

Дмитро Юрійович ознайомлений зі Стратегію розвитку Ніжинської громади і вважає цей документ ґрунтовним. Судячи з нього, місцева влада має велике бажання до перетворень. Тому команда ПРООН залюбки співпрацюватиме з Ніжином. 

Остаточному прийняттю рішень передуватиме кропітка робота: спочатку представники агентства проведуть чимало опитувань, аналізів, досліджень. Буде зважене кожне «за» і «проти». Потім представники ПРООН озвучать свої напрацювання. Яку саме з пропозицій прийняти, обиратиме саме Ніжинська громада.   

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук

Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2022-06-28 08:52:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин