Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Ніжинка Лідія Поляк: «Все життя об’єдную освіту та спорт»

Місяць тому сайт «УН» вже інформував про те, що до роботи на посаді заступника директора з інструктивно-тренувальної роботи Ніжинської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи приступила Лідія Поляк.

Ми вирішили ще раз поспілкуватися з Лідією Анатоліївною з двох причин: по-перше, у неділю – День вчителя, а вона майже 25 років пропрацювала на освітянській ниві у Ніжині; по-друге, кілька днів тому – 28-29 вересня — на стадіоні «Спартак» відбулися змагання з легкої атлетики серед ніжинських шкіл.

«Я б хотіла розпочати з того, що освіта і спорт тісно переплітаються: ми спільно виховуємо юне покоління. Наша задача – виростити його здоровим, розумним, порядним. Так сталося, що у мене дві вищі освіти: я одночасно вчитель географії та біології (природничий факультет Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя) і вчитель фізкультури (факультет фізкультури та спорту Чернігівського державного університету ім. Т. Шевченка з відзнакою – «червоним» дипломом). Так і об’єдную все життя освіту та спорт», — зауважує Л. Поляк.

Чверть століття Лідія Анатоліївна викладала географію, біологію та фізкультуру в одній з ніжинських  шкіл. Випустила не одне покоління школярів. Нинішній День вчителя – перший, відколи вона полишила стіни навчального закладу.

«Дуже сумую за дітьми, колегами, за освітянським святом, до якого звикла за стільки років. Напередодні свята у школах встановлюється неймовірно душевна атмосфера з гарними емоціями, морем квітів, позитиву. Це не звичайні заходи, це – набагато більше!» — із захватом розповідає колишня вчителька.

Але життя є життя: ніхто не знає, що саме чекає на нього за поворотом. Отримавши пропозицію від команди Ніжинського міського голови Олександра Кодоли – зайнятися суто спортивною діяльністю і перейти до КДЮСШ,  Л. Поляк погодилася не замислюючись, оскільки співпрацювала з Олександром Михайловичем на виборах, знає його як порядного керівника і відповідальну людину.

Слід зауважити, що Лідія Анатоліївна – професійний спортсмен. Вона – чемпіон і срібний призер Кубку України з легкої атлетики, неодноразовий призер Чемпіонату України.

Наразі Лідія Анатоліївна займається не тільки методичною роботою, працює ще й тренером.

«За цей місяць я заново відкрила для себе нинішніх колег-тренерів, познайомилася з ними в інших ситуаціях. Це самовіддані люди, які працюють на результат. Мене радо прийняли до свого згуртованого колективу», – підкреслила Л. Поляк.

Щодо змагань з легкої атлетики, які відбулися у Ніжині кілька днів тому. Участь в них взяли понад 200 юних спортсменів, нагороджено 102 учасники. Змагань не було два роки – минулий рік пропустили через карантинні обмеження, введені у зв’язку з поширенням коронавірусу. 

«З новими силами на оновленому стадіоні юні легкоатлети зібралися на змагання.  Завдяки сприянню міського голови Олександра Кодоли, ніжинські спортсмени наразі мають чудову спортивну базу. Наш мер подає власний приклад відношення до спорту. Коли діти та тренери відчувають таку підтримку,  в них прокидається ще більше бажання рухатися вперед. І це чудово!» — наголошує Л. Поляк.

Лідія Анатоліївна не обмежується основною діяльністю, вона — людина, яка має активну життєву позицію: співпрацює з благодійним фондом «Лелекера». Фонд об’єднує волонтерів, котрі допомагають пораненим захисникам України у зоні проведення АТО (військовим, добровольцям, волонтерам), також особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Але ж, нагадаємо: основна мета нашого спілкування з Л. Поляк – День вчителя. Користуючись нагодою, Лідія Анатоліївна вітає колег з професійним святом і бажає гарних учнів, стабільності, здоров’я. Залюбки приєднуємося до вітань!

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото надано Л. Поляк

Джерело: uezd.com.ua
2021-10-01 10:58:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин