Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Ніжинці, а ви вмієте використовувати форми місцевої демократії?

Центр «Доброчин» розпочинає реалізацію проєкту, спрямованого на посилення спроможності членів Ніжинської територіальної громади використовувати форми місцевої демократії

Це відбуватиметься через створення, активізацію та покращення діяльності ОСНів — органів самоорганізації населення.

На практиці найбільш дієвими формами самоорганізації населення є будинкові, вуличні комітети, комітети самоорганізації населення мікрорайону населеного пункту, розповідають у Центрі «Доброчин».

Жителі можуть більш оперативно вирішити більшість своїх проблем за місцем проживання. Органи самоорганізації населення стають механізмом захисту інтересів мешканців.

Історично у Ніжині налічувалося близько 50 вуличкомів — людей, обраних жителями декількох вулиць у певному мікрорайоні міста для делегування повноважень від населення по вирішенню їх проблемних питань, видачі характеристик та довідок про склад сім’ї, тощо.

Наразі для Ніжинської громади інститут вуличкомів відходить у минуле. В місті існує 4 ОСНи, які працюють у мікрорайонах міста та обслуговують і розглядають звернення жителів приватного сектору, а це практично половина жителів громади.

Актуальним залишається питання створення ОСНів в інших 2 мікрорайонах та в приєднаних селах. Тому на часі є вдосконалення роботи саме діючих ОСНів та створення нових.

«Потрібно створювати новий рівень самоорганізації населення, залучаючи жителів громади до прийняття рішень щодо актуальних проблем соціально-економічного і культурного життя громади», — говорять у «Доброчині».

ОТГ-Інформ Чернігівщина

Джерело: uezd.com.ua
2021-11-23 10:18:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин