Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Ніжин туристичний: багато цікавого та незвіданого

Ніжин – місто з багатою та унікальною історією. Воно приховує ще чимало цікавого і незвіданого: періодично археологи повідомляють про знайдені артефакти.

Сайт «УН» наприкінці жовтня повідомляв про те, що під час проведення земляних робіт, пов’язаних з реконструкцією вулиці Гоголя, на території парку Ю. Лисянського, зафіксовано чергову історичну знахідку.

Тоді Ніжинський міський голова Олександр Кодола виклав у соцмережі відео, де повідомив наступне: «Наші археологи знайшли нове підземелля. Наразі ми спостерігаємо там 2 приміщення, які датовані орієнтовно 18 століттям: одне площею понад 50 метрів, друге – 20 метрів».

Олександр Михайлович передав свого мобільника науковцю й археологу, голові Ніжинського археологічного товариства при НДУ ім. М. Гоголя Івану Кедуну, який спустився у підземелля і в режимі онлайн показав, що там відбувається.

«У нашому місті ще багато цікавого, тому ми проводитимемо археологічну роботу та інформуватимемо не тільки ніжинців, а й усіх українців про нові знахідки», — підкреслив міський голова.  

«Ймовірно, це підвал під колишньою будівлею дворянського зібрання», — припустив тоді І. Кедун.

Відео, про яке йдеться, можна подивитись за посиланням: https://www.facebook.com/watch/?v=420309992995744&extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&ref=sharing

І це була далеко не перша знахідка за останній час: буквально за день до вказаної події археологи виявили рештки цегляної кладки напроти Миколаївського собору. За припущенням фахівців, на цьому місці раніше знаходилася забудова. За своєю структурою і цегла, і розчин, і характер кладки відповідають віку ніжинських підземель. Знахідку також датовано приблизно кінцем 18 століття.

Ще раніше при реконструкції вул. Гоголя знайшли рештки дерев’яної брами, яка колись стояла на початку вулиці, зі сторони центральної площі.

З того часу минуло майже два місяці. Відео про нові підземелля в Ніжині, відзняте на мобільний телефон Ніжинського міського голови Олександра Кодоли, охопило 1 млн. 124 тис. 655 користувачів ФБ, зібрало 777 тис. переглядів.

Це означає тільки одне – дана інформація, а точніше, її подача, вийшла поза межі не тільки Ніжина, а й України. Це сприятиме розповсюдженню інформації про історичний Ніжин і, відповідно, — розвитку туристичної галузі. А шановним гостям у Ніжині завжди раді.

Отож, завітайте, хто тут ще не був. Не пошкодуєте!

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото з сайту «УН»

Джерело: uezd.com.ua
2021-12-27 18:50:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин