Місто і регіон

Ніжинському міському ліцею – 25 років – ПравдаТУТ Ніжин


З нагоди ювілею міського ліцею в актовому залі Гоголівського вишу відбулися урочистості. 25-річчя навчального закладу відзначили “круглим столом” та концертно-вітальною програмою.

Трохи історії:

У 1993 році кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Ніжинського державного університету імені М. Гоголя Микола Папуча спільно з викладачами вишу вирішили створити ліцей на правах підрозділу інституту імені М. Гоголя.

Набір учнів провели на конкурсній основі. 1 жовтня 1993 року розпочалось навчання в ліцеї. Заняття проходили в Гоголівському корпусі НДПІ ім. М.Гоголя. У 1996 році навчальний заклад було реорганізовано в Обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді, проте в його склад завжди входили обласні та міські класи, фінансування яких здійснювалось за кошти як міського, так і обласного бюджетів.

Ліцей декілька разів змінював своє розташування, аж поки в 2000 році завдяки спільним діям університету й міської влади не отримав майже окреме приміщення: під навчальні класи було перебудовано кімнати гуртожитку № 1 університету. У 2003 році заклад святкував своє десятиріччя, а в 2004 р. — був вилучений зі складу університету. З метою збереження багаторічного досвіду співпраці ліцею та університету, створення умов для розширення зв’язків між закладами одразу ж було укладено Угоду про співпрацю між Управлінням освіти та НДУ імені М. Гоголя щодо функціонування ліцею. Саме в такому статусі ліцей живе сьогодні.

Серед випускниць ліцею – Ольга Броварець, яка в 28 років стала наймолодшим в Україні доктором наук. Провідному науковому співробітнику відділу молекулярної та квантової біофізики Інституту молекулярної біології й генетики НАН України Ользі Броварець пророкують Нобелівську премію. Про неї пишуть найвідоміші наукові журнали світу. А найсильніші європейські країни запрошують до себе на будь-яких умовах. Дівчина представила світовій науковій спільноті раніше не вивчені властивості нуклеотидних основ. Пророкують, що це відкриття дозволить зробити рішучі кроки до створення нетоксичних ліків від раку та зведе токсичність та інший негативний вплив на організм хворого до мінімуму.

Досягнення ніжинського ліцею:

-перше місце серед навчальних закладів нового типу області за рейтингом ЧОІППО;

-за рейтингом журналу «ТІМО», єдиний в Чернігівський області входить у сто найкращих закладів України за результатами ЗНО-2009;

-за версією журналу «Фокус» у 2013 році входить до Топ-10 українських шкіл;

-лауреат громадянської акції «Флагмани освіти і науки України» (2010);

-член асоціації «Відроджені гімназії України».

Фото Ігоря ВОЛОСЯНКІНА

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групиДжерело: nizhyn.pravdatut.ua

Close