Місто і регіон

Ніжинські школярі п’ють воду з кулерів – ПравдаТУТ Ніжин

Цього року громадська організація «Правозахист Плюс» проводить акцію для першокласників. У Ніжині майже кожен перший клас отримав новенькі кулери та сертифікати на безкоштовне постачання води.

Комфортно, адже кулер стоїть у кожному першому класі та завжди під рукою, корисно – вода залишається «живою» і всі корисні мікроелементи не осідають. Вона в ньому не закипає, а нагрівається до 92-95 °C, постійно підтримується при одній температурі. До того ж, кулер простий та зручний у використанні.

«Попередньо ми замовили 32 кулери, бо вирішили встановити їх ще й в ті школи, де немає першого класу або директор попросив більше. Нещодавно отримали звернення від батьківського комітету 2-А класу ЗОШ №7 з проханням забезпечити кулерами й їх. А в 10 школі зараз всі класи практично на кулерах», – зазначає представник правозахисної організації Лариса Жукова.

Сертифікати на безкоштовне постачання води перші класи отримали 1 вересня. Без кулерів залишилась лише ЗОШ №14, директор якої відмовилась від подарунку. Додатково встановили їх у ЗОШ №7 та ЗОШ №10. Питимуть «живу воду» школярі протягом усього навчального року, а надходитимуть кулери без обмеження по кількості.

«Кулери завозять лише першокласникам, 2-ий клас не входить у цю програму. Чули, що перші класи забезпечені водоохолоджувачами, причому їх у школи привозили безкоштовно. Дізнались, що це стане можливим і для нас, якщо звернутися безпосередньо до організації. За особистою ініціативою написали колективну заяву-прохання від нашого класу, зібрали підписи. Нам пішли назустріч, хоча могли й відмовити», – розповідає член батьківського комітету 7 школи Аліна Москаленко.

Жінка стверджує, така допомога, за відгуками батьків, є доречною, як ніколи, адже вони давно збиралися своїми силами придбати кулер у клас. А тут навіть не довелося витрачатися.

«Усі 36 дітей у класі хочуть пити, і кожна мама своїй дитині дбайливо вкладає в портфель термос чи дає пляшку з напоєм, що не розливається. Намагається зробити відповідно до своїх можливостей. Проте це не завжди зручно, діти – гіперактивні, бігають, у руках усе горить. Тепер з’явились кулери: це комфортно, практично та надійно. Батьки видали своїй дитині по чашечці й спокійно відправляють дитя в школу. Ми знаємо, малеча набігалась, але вже з крану пити ту холодну воду не буде. Ніхто ж не знає, яка там вода. Усі батьки дуже задоволені. Тепер нам буде трохи легше, за що щиро дякуємо організаторам», – додає вона.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

ІМІДЖ


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua