Місто і регіон

Ніжинські можновладці відмовились скасувати діючий тариф на проїзд – ПравдаТУТ Ніжин

Скасувати нинішню вартість проїзду, аж поки не буде проведене повторне дослідження пасажиропотоку. Із такою вимогою на 50 позачергове засідання сесії міської ради звернулись активісти та представники фракції ВО “Батьківщина”.

Ще перед прийняттям “антинародних” тарифів на перевезення очільник ГО “Правозахист Плюс” Анатолій Гунько звернувся до міського голови з пропозицією відтермінувати розгляд питання. У листі він зголосився самотужки оплатити проведення ще одного дослідження пасажиропотоку організації, яку буде визначено на конкурсних засадах й що є фахівцем у проведенні таких досліджень. До листа додавався й гарантійний лист на знак підтвердження фінансування. На думку Анатолія Гунька, не можна приймати за основу розрахунки перевізників, бо вони є зацікавленими особами в підвищенні тарифів, а дані чернігівського університету, що обраховував пасажиропотік у місті,  є необ’єктивними в силу того, що безпосереднє дослідження проводилося некваліфікованими студентами, які часто сходили з маршрутів та давали недостовірні відомості. Усе ж, влада це пропустила повз вуха, вчинивши, як каже громадськість, «по договорняку».

Раніше ми писали про: Лунтік рахує пасажирів автобусів

На столах перед виконкомівцями, після обговорення зареєстрованого проекту рішення, що стосувався тарифу на кожному окремо взятому маршруті – від 5, 76 грн до 11, 74 грн, та перед голосуванням, з’явився новий проект рішення, які до цього «непосвячені» і в очі не бачили. Як пояснив згодом сам міський голова, це були зміни до оголошеного проекту рішення, за які й проголосували.

Зміни стосувалися іншої вартості проїзду – 6, 50 грн, що не пройшли регуляторику, не включались до порядку денного й пізніше загадково з’явились на офіційному сайті міськради геть під іншим номером як окреме самостійне рішення.

Не знайшла пропозиція Гунька підтримки й в депутатів міськради. Перерахунок пасажиропотоку – це знущання над ніжинськими перевізниками. Так вважає депутат Володимир Коваль. Контраргументами в бік тих, хто наполягав залишити стару вартість проїзду й об’єктивно перерахувати пасажирів, летіли підозри “у політичних амбіціях когось”, побоювання, що постраждають  діти й пенсіонери, для яких “тариф після проведених досліджень може стати вищим”, а перевізники взагалі відмовляться перевозити.

На думку фракції “Самопоміч”, потрібно розробити стратегію й ввести електронний квиток, а не скасовувати рішення виконкому. До такої думки й пристав міський голова й додав, що хай кошти очільник “Правозахисту” краще направить на придбання валідаторів – пристроїв для зчитування електронного квитка, та передасть їх органам місцевого самоврядування.

Скасувати нинішній тариф зголосились лише 8 депутатів – представники від ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та один від «Укропу». У повному складі “утримались” фракції “БПП”, “Наш край”, “Опозиційний блок”, “Самопоміч” та “Радикальна партія”.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua
Close