Місто і регіон

Ніжинські митці презентували свої роботи в чернігівському музеї – ПравдаТУТ Ніжин

У вівторок, 5 лютого, наші митці представили свої художні твори в Чернігівському обласному художньому музеї імені Г. Галагана. Назва виставки – «Палітра ніжинських митців».

У «Палітру ніжинських митців» ввійшли роботи Ніни Кущенко, Наталії Ямчинської, Сергія Святного, Григорія Василенка, Юлії Петренко, Ігоря Волосянкіна. Це і розпис на склі, і холодний батик, і різьблення по дереву, і нетрадиційний гобелен, і художня фотографія.

Ніна Кущенко, голова Ніжинської Гільдії митців, розповіла нашому виданню “Правда ТУТ. Ніжин” про саму виставку та враження від неї.

“Організатором виставки була наша Наталія Ямчинська. Це була її ідея створити експозицію в Чернігові. Оскільки вона в нас дуже сором’язлива, то ми дали їй можливість проявити себе й свої організаторскі здібності. Звісно ж, ми не скинули на неї всю цю тяжку роботу, а допомагали всіма своїми силами. Бо це і є основний принцип Гільдії – допомагати та підтримувати її учасників. Виставку Наталія почала готувати ще з листопада”, – сказала Ніна Анатоліївна.

“Ми не прив’язували виставку до якоїсь конкретної тематики. Нам хотілось “заразити” Чернігів своїм творчим поривом”, – говорила Ніна.

Обрати роботи для виставки виявилось серйозним завданням, бо треба було представити лише десять робіт від кожного митця. “Хотілось на виставку відправити і ту роботу, і ту, і та цінна, і без тієї ніяк. Ми ж працюємо, безсумнівно, для глядачів, і нам хотілось їх вразити”, – поділилась Н. Кущенко.

Враження від відкриття виставки в учасників Гідьдії, за словами Ніни Анатоліївни, – неймовірні. ” У музеї нас приймали радушно, казали, що наші роботи дуже “сильні” та вражаючі, і чернігівським майстрам є чому в нас повчитись. Ці слова були, як вітамін росту для наших митців”, – поділилась голова Гільдії.

“Особисто мене вразили ікони на дереві Григорія Василенка. Сергій Святний подав на виставку національні іграшки, Наталія Ямчинська – неймовірні вітражі. Особливість наших митців в тому, що ми відшукуємо все цікаве й випробовуємо себе в нових техніках. Ніна Кущенко відома як живописець, а тут представляла батик. Юля Петренко постійно видумує щось нове. Вона відома як художник, що творить роботи в жанрі біопластики. Останнім часом стала використовувати текстиль для своїх робіт. Мої роботи –  художнє фото в стилі пікторіалізму. Це один із найстаріших жанрів кінця 19 – початку 20 століття”,  – розповів один із учасників Ніжинської Гільдії, член Національної Спілки фотохудожників України Ігор Волосянкін.

Таке зображення, у пікторіальному жанрі, створюється завдяки саморобним об’єктивам. “Перший такий об’єктив я виготовив 10 років тому. Тоді в моїй творчій діяльності була криза. Весь час був у пошуках чогось нового. І от мій дуже добрий знайомий, нині вже покійний Володимир Ізраїльович Симоновський, подарував цікавий об’єктив, зроблений видатним майстром. Я зробив кілька знімків, і вони мені видались страшними. Але зрозумів, що можна рухатись у цьому напрямку. Почав шукати літературу, списувався з майстрами, і вже тоді, після детального вивчення цього жанру, у мене почали виходити перші знімки”, – розповів Ігор Анатолійович.

Самостійно виготовити таке фотознаряддя не так то й просто, аби хто з цим не впорається. Обов’язково потрібні знання з фізики. І. Волосянкін говорив, що й тепер у нього зберігаються перші вдалі кадри, які він зробив на свій перший, зібраний вручну об’єктив.

“Мої роботи вже були готові ще до початку виставки, бо вони раніше експонувались. Я їх оформив в рами й паспарту, цим я сам займаюсь, бо маю власну майстерню”, – сказав Ігор Анатолійович.

Працівники музею були вражені  бережним ставленням наших митців до своїх робіт і їх рівнем. Витвори мистецтва були ідеально оформленими, охайними. Далеко не кожен митець надає роботи для експозиції, настільки професійно оформленними.


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua