Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Ніжинці зітхнули з полегшенням, все почалось з вулиці Шевченка!

Новорічні свята вже невдовзі розпочнуться, а своєрідним несподіваним подарунком для всіх автомобілістів, мотоциклістів, велосипедистів та пасажирів Ніжина стало впровадження нової програми по ремонту дорожнього покриття вулиць міста, а саме дрібного ямкового ремонту з застосуванням передової технології «холодний асфальт».

Сьогодні багато мешканців бачили, як працівники комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» розсипали та трамбували невідому речовину у ями, що розташувалися на проїжджій частині Ніжина, розпочинаючи з вулиці Шевченка. Нажаль, мало хто розуміє, що собою являє холодний асфальт, його переваги, користь та надійність, навіть під час самого процесу робіт до працівників підходили перехожі з питаннями, «що це таке?» та «що відбувається?». Тому, розповімо все більш детально та інформативно.

Перш за все, слід зазначити, що необхідність в укладанні і ремонті дорожнього покриття виникає не тільки в теплу пору року, але і взимку. Саме тому була розроблена технологія із застосуванням холодного асфальту. Від сьогодні на вулицях міста розпочато та буде тривати, так званий «ямковий», ремонт проїзної частини. Для ремонту залучена нова для Ніжина, вже не нова технологія під назвою «Холодний асфальт».

Асфальтний матеріал холодного типу – є інноваційним засобом для обслуговуючих операцій дорожнього полотна і магістрального будівництва, який не має на даний момент аналогічних засобів. Застосовується холодний асфальт для швидкого закладення ям, тріщин і швів на асфальтовому покритті. За допомогою даної суміші роблять ремонт ділянок доріг, куди не рентабельно доставляти важку дорожню техніку.

Якщо говорити про хімічний склад холодного асфальту, то його основа – змінений асфальт, полімерного типу, з численними морозостійкими добавками імпортного виробництва, а також різними пластифікаторами. Технологія укладання холодного асфальту передбачає додавання бітумних згущувачів.

Перевагами цього дорожнього покриття є:

  • Укладання суміші може здійснюватися в широкому діапазоні температур (від -15 до +40);
  • Матеріал є безвідходним, після проведення укладальних або ремонтних робіт, залишки можуть бути зібрані і використані повторно;
  • Перед проведенням укладальних або ремонтних робіт, не потрібно великих попередніх (зокрема, при ямковому ремонті досить очистити вибоїну від бруду, сміття і води);
  • Матеріал застигає в короткі терміни, і відразу після його укладання, рух автотранспорту може бути швидко відновлено;
  • Виробництво холодного асфальту здійснюється згідно ДСТУ, що гарантує його екологічну безпеку.

Попередньо було обстежено вулиці міста на предмет пошкоджень, проведено заміри ям та вибоїн. Нова програма з профілактики нормального стану дорожнього покриття впровадження якої запущено від сьогодні, значно зменшить витрати по своєчасному ямковому ремонту, бо з кожним днем, якщо не ремонтувати дрібні ямки, то вони переростають у великі та небезпечні. Ремонт з застосуванням технології «холодний асфальт» значно унеможливлює появу вибоїн на автомобільних шляхах Ніжина.

Роботи виконують працівники з цеху по обслуговуванню технічних засобів вулично-шляхової мережі міста та благоустрою Ніжина на чолі з інженером Сергієм Гриценко, що є запорукою якісного та швидкого виконання ремонту доріг.

Щомісячний своєчасний ремонт асфальтового покриття, дасть змогу терміново ліквідувати новоутворену ямку чи вибоїну, не доводячи процес розвитку великої ями, а потім до суцільного руйнування дорожнього покриття. Завдяки чудовим властивостям речовини «холодний асфальт», є можливість не чекаючи весни та з незначними фінансовими затратами утримувати проїзні шляхи Ніжина постійно в гарному стані.

Комунальне підприємство «ВУКГ» має всі можливості, технічні засоби і ресурси для ямкового ремонту цілорічно, що дасть можливість оперативно і якісно відновлювати дорожнє покриття нашого міста.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Unenizh.org.ua
2020-12-22 19:42:04