Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Німеччина зробить усе можливе, аби позбутися залежності від російського газу – віце-канцлер

Віце-канцлер та міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що метою його уряду є забезпечення незалежності від російських енергоносіїв.

Хабек зазначив, що це означає просування альтернативних рішень, які раніше вважалися нереальними.

Після рішення Росії припинити постачання газу до Польщі та Болгарії, через відмову країн задовольнити вимогу Путіна про оплату в рублях, Хабек заявив, що залежність Німеччини від російського газу стрімко зменшилася за останні тижні.

– Німеччина зараз скоротила імпорт газу з Росії до 35% – у порівнянні з 55% до початку війни, – сказав він.

Хабек додає, що для Німеччини нереально повністю відмовитись від російського газу до наступного року, враховуючи нову інфраструктуру, необхідну для диверсифікації імпорту газу.

– Тем не менш, Німеччина буде намагатися зробити нереальне, – каже Хабек.

Хабек назвав рішення Росії припинити поставки газу до Польщі та Болгарії як приклад реальності, коли енергія використовується як зброя, і додав, що Росія демонструє свою готовність до серйозних кроків.

– Вони готові припинити поставки газу. Ми повинні ставитись до цього серйозно. Це стосується й інших європейських країн. Це реальність, де енергія використовується як зброя, – зазначив Хабек.

За словами Хабека, мета Німеччини — диверсифікувати енергетичні інфраструктури та оновити енергетичну інфраструктуру на основі відновлюваної енергії та масової економії.

Під час свого візиту до Польщі Хабек заявив, що Німеччина зможе впоратися, якщо буде накладено ембарго на російську нафту.

Хабек наголосив, що Німеччина продовжуватиме здійснювати платежі за енергоносії в євро або доларах.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-28 17:40:17

Магазин Автозапчастин м.Ніжин