Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Німеччина шукатиме ЗРК Patriot для України – де батарей найбільше у світі

Під час Ради Україна-НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виніс на розгляд питання про постачання до нашої країни систем ППО.

За результатами обговорення Німеччина ініціює аналіз всіх наявних у світі батарей Patriot та інших систем ППО, які можна передати в Україну.

— Німеччина як голова коаліції протиповітряної оборони ініціює негайний аналіз усіх наявних не лише у союзників, а й взагалі у світі, батарей Patriot та інших систем протиповітряного захисту, та що можна зробити, які комбінації збудувати, щоб ці батареї були доставлені в Україну, — заявив Кулеба.

Перед початком засідання Ради Україна-НАТО Кулеба наголошував, що його головним меседжем під час цієї зустрічі стануть комплекси Patriot.

Зараз дивляться

Американські системи протиповітряної оборони Patriot за межами НАТО є на озброєнні: ОАЕ, Кувейту, Йорданії, Ізраїлю, Південної Кореї, Японії, Катару, Тайваню та Саудівської Аравії.

Де у світі системи Patriot є на озброєнні

Видання Defense Express пише, що у самих Сполучених Штатах, звідки походять ці системи, є 60 комплексів Patriot.

У Європі серед країн НАТО найбільше батарей Patriot PAC-3 у Німеччини – десять. Щодо інших країн, то список виглядає так:

  • Румунія – у стадії отримання до 7, наразі до 4 батарей Patriot PAC-3;
  • Греція – 6 батарей Patriot PAC-2;
  • Нідерланди: менше 3 батареї Patriot PAC-3;
  • Швеція: у стадії отримання до 4, наразі до 2 батарей Patriot PAC-3;
  • Іспанія – 3 батареї Patriot PAC-2;
  • Польща – 2 батареї Patriot, плани до 12 PAC-3.

Щодо країн, які не входять до НАТО, якщо взяти Азію, то там систем Patriot найбільше у Японії (24 батарей). У Кореї – вісім, а також сім у Тайваня. Але всі три країни не в тому стані, аби роззброюватися, з огляду на виклики у регіоні.

Видання зауважує, що можна звернути увагу на Близький Схід, але там дані щодо кількості батарей різняться. У Кувейту 7-8 батарей (не виключено ще 6 у PAC-2); в ОАЕ – 6-9 батарей Patriot PAC-3, ще 2 батареї PAC-2; в Ізраїлю – 4 батареї Patriot PAC-2; у Саудівської Аравії найбільше – 18-25 батарей (разом PAC-2 та PAC-3).

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 20:06:55