Україна і світ

Ніхто не знає, коли і чим закінчиться війна в Україні – генсек НАТО

Будівельні матеріали м.Ніжин

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що війна в Україні триває вже три місяці і ніхто не може знати, коли і як вона закінчиться.

Про це генсек НАТО сказав у інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita.

За його словами, російський президент Володимир Путін зробив велику стратегічну помилку. Він планував досягти своїх цілей протягом тижня, а триває вже 13-й тиждень війни.

– Проте війни непередбачувані. І ніхто не може з упевненістю сказати, коли та чим закінчиться ця війна, — зазначив генсек НАТО.

За словами Столтенберга, роль НАТО у цій війні – це підтримка України та запобігання ескалації.

Щодо підтримки, то спочатку країни НАТО відправляли в Україну техніку радянських часів, а зараз іде дедалі більше техніки НАТО. І першочергове завдання Альянсу, це надання підтримки ЗСУ у довгостроковій перспективі.

– Тому звертаюся до союзників поповнити запаси. Тому що ця війна все більше йде на виснаження. Там, де ви бачите втрати з обох боків, ви бачите величезний попит на боєприпаси, пальне та ін. – зазначає Столтенберг.

Друге завдання, на думку генсека, не допустити поширення війни на весь Європейський континент. Для цього Альянс збільшив військовий контингент у східній частині до 40 тисяч солдатів, плюс командування та підтримка військово-морських та повітряних сил.

– Наш головний обов’язок – захищати всіх союзників, один мільярд людей, які проживають у країнах НАТО, – сказав Єнс Столтенберг.

При цьому він наголошує, що якщо війна в Україні переросте у повномасштабне протистояння між НАТО та Росією, то це завдасть значно більших збитків.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-26 17:25:11

Магазин Автозапчастин м.Ніжин