Місто і регіон

Невдовзі в місті створять нове кладовище – ПравдаТУТ Ніжин

Сьогодні на засіданні виконавчого комітету затвердили рішення про надання дозволу на виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва нового міського кладовища. Його планують облаштувати на території Кунашівської сільської ради. Нове місце для захоронення буде площею 10 га і з можливістю розширюватись.

Питання про створення нового кладовища тягнеться ще з минулого року. Земельна ділянка, яка передбачена під облаштування кладовища знаходиться на східній частині міста за підприємством “Ніфар” за залізничними коліями.

“У питанні облаштування переїзду через колії нам “Укрзалізниця” відмовила. Ми подавали звернення вже два рази. Зараз ми розглядаємо питання і робимо кошторис робіт щодо облаштування дороги від переїзду через залізницю до вулиці Комунарів , щоб зробити підсилену дорогу, підсипати грунто-щебінь до цього місця”, – розповів заступник міського голови Григорій Олійник.

Перший крок, який планується найближчим часом – облаштувати територію таким чином, щоб цього року вже можливо було здійснювати захоронення. Бо існує проблема по багатьом цвинтарям, де місця для захоронення вже вичерпуються.

“Ми плануємо нове кладовище робити так, щоб це відповідало всім нормативним документам, які є на сьогодні. Площа 10 га, на скільки місць воно розраховане сказати важко.  Воно більше за будь-яке існуюче кладовище в місті. Плануємо зробити його з перспективою, з розширенням, зараз працюємо над цим. Ця земля заросла травою, кущами, деревами і не знаходиться в сільськогосподарському обробітку. Зараз планується защищення, планування, вирівняння території, огородження, розбивки на квартали, схеми – все відповідно до проекту. Робитися буде після розробки проектно-кошторисної документації буде ритуальний майданчик, місця для зберігання, для працівників, повністю вся інфраструктура, яка потрібна. Обов’язковим передбачений і туалет”, – говорив Григорій Олійник.

Про назву кладовища не думали та й пропозиції не надходили.

Розглядається питання створення каплиці. Релігійні громади працюють над цим. Всі їхні пропозиції будуть враховуватись при створенні проетно-кошторисної документації.

“У нас іще на двох кладовищах тільки лишились місця, де ще можна хоронити людей: на Кладовищі по вулиці Овдіївській невеличкий шматок лишився, і на Мигалівскьому. Рік-півтора ще хоронити є куди”, – запевнив Григорій Миколайович.

 

 

 


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua