Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Нет ни анафилаксии, ни миокардита: как дети реагируют на вакцину от коронавируса

Як відомо, 29 жовтня 2021 року Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) схвалило вакцину Pfizer для дітей віком 5-11 років. В ході спеціального опитування на цю тему з’ясувалося, що більше чверті батьків дітей в цій віковій групі хочуть, щоб їх дитина була вакциновані, як можна швидше.

Але інші дві третини заявили про свою тривогу, що вакцина може вплинути на майбутню фертильність їхніх дітей. Вони також висловили занепокоєння з приводу того, що їхня дитина може зазнати серйозних побічних ефектів або що їм недостатньо відомо про довгострокові ефекти вакцини.

Ці побоювання настільки важливі, що Американська академія педіатрії нещодавно випустила відео, в якому оскаржується будь-який потенційний вплив вакцини на статеве дозрівання і репродуктивність.

Важливо розуміти, що вакцини проходять особливо суворі випробування на безпеку, перш ніж будуть схвалені для використання. Однак жодні ліки не може гарантувати відсутність побічних ефектів.

Так з якими побічними ефектами можуть зіткнутися діти, які отримують вакцину від Covid-19?

Що отримають діти

Як фармацевтичні компанії боролися за схвалення вакцини для дорослих, вони так само проводили випробування, щоб переконатися, що їхні вакцини безпечні та ефективні для підлітків і дітей.

В кінці вересня 2021 року компанія Pfizer опублікувала дані по фазах 2 і 3 випробувань. Ці дані свідчать про те, що вакцина безпечна для дітей віком 5-11 років.

Дітям віком до 12 років буде запропоновано 10 мікрограмів (мкг) вакцини. Це порівнюється з 30 мкг вакцини, яку вводять дітям старше 12 років і дорослим. Експерти сподіваються, що нижча доза може призвести до меншої кількості побічних ефектів.

Незначні побічні реакції

Найбільш частими побічними ефектами у дітей після введення другої дози вакцини (реакції на першу дозу були менш частими) були стомлюваність і головний біль, причому ці симптоми відчували 39,4% і 28% дітей віком 5-12 років і 12+ відповідно.

Слід зазначити, що температура і озноб, що виникають після вакцинації, були нижчими серед дітей віком 5-12 років, ніж серед дітей віком від 12 і старше.

Лише 6,5% дітей 5-12 років після вакцинації відчували лихоманку в порівнянні з 17,2% дітей старше 12 років. Крім того, всього 9,8% дітей 5-12 років відчували озноб в порівнянні з 40% людей старше 12 років.

Через існуючі побоювання з приводу можливого ризику міокардиту і перикардиту серед підлітків, вчені застосували особливі запобіжні заходи під час випробувань.

Щоб поліпшити можливе виявлення рідкісних випадків міокардиту у підлітків, якщо вони відбудуться, були отримані конкретні інструкції, щоб проявляти пильність щодо симптомів і ознак міокардиту. Але випадків анафілаксії, міокардиту або апендициту в ході фінальних випробувань зафіксовано не було.

Джерело: MedicalNewsToday

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-12 11:47:26

Магазин Автозапчастин м.Ніжин