Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Неповторна куликівська вишивка : місцеві майстрині вражають своїм талантом ВІДЕО

Неповторна куликівська вишивка : місцеві майстрині вражають своїм талантом ВІДЕО

20 травня українці святкують – День вишиванки. Це свято, покликане сприяти збереженню споконвічних народних традицій. Громадська організація «Жінки Батьківщини Чернігівщина» приділяє велику увагу українському народному мистецтву, відновлює і зберігає культурну спадщину.

«Хотілось би в школу і шлюб йти у вишиванці, щоб у кожній хаті були вишита скатертина, рушник. Це код нації. Це продовження року і традицій. Хотілося б цього всього навчитися і передавати своїм внукам», – зазначила голова ГО «Жінки Батьківщини Чернігівщина» Людмила Шандренко.

Відвідавши минулого року Куликівку з проєктом «Жінки для жінок», жіноча спільнота не змогла залишитись байдужою до таланту місцевих майстринь. Їх вишивка вражає своїм різноманіттям та має свої унікальні особливості.

Тому з нагоди дня вишиванки у Куликівці «Жінки Батьківщини Чернігівщина» та місцеві майстрині зустрілися знову на святі «Вишиванка єднає».

Жінки переконані вишиванка – немає кордонів і здатна об’єднати українців з різних куточків Чернігівщини, країни і світу.

«Куликівщина – це талановиті люди. Більше 100 майстринь, які люблять вишивати і демонструють свої вироби. Познайомилися з найкращими роботами майстринь», – розповідає співорганізаторка заходу Валентина Мельник.

Твори куликівських майстринь – визнані в Україні. Їх запрошують на виставки і замовляють вишиванки. Всюди майстрині демонструють високу якість та неповторність. Кажуть, знання передаються з покоління в покоління.

«Чернігівська вишивка – це червоний та білий колір, інколи чорний. Найкрасивіша – чернігівська вишивка. Якщо подивитися на роботи Ольги Костюченко чи Віри Зайченко – це дуже гарні роботи. Чернігівська вишивка – делікатна, тендітна та ніжна. Відрізняється з поміж усіх вишивок», – сказала майстриня Інна Овраменко.

Інша майстриня – Надія Глузд, каже, що вишиває з дитинства, адже має за приклад бабусю та маму.

«Вишиваю з дитинства, бабуся, мама так і призвичаїлася. Моя внучка приходить на день незалежності і питає : бабуся щось новеньке є ? Кажу – рушничок новий».

Майстрині захоплюються вишивкою не тільки сорочок, а й весільними, покутніми рушниками та багато іншим. Кажуть, робота кропітка. Техніка вишивки хрестиком – найважча. Якщо вишивальниця зробила десь помилку – візерунок псується і треба все починати спочатку.

На Куликівщині вишивка у кожному селі відрізняється. Знайти повністю однаковий візерунок та кольори неможливо.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
19.05.2021