Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Некомпетентність уряду загрожує холодомором українців, – «Наш край»

Некомпетентність уряду загрожує холодомором українців, – «Наш край»

Позиція*

Енергоресурси України в цьому році майже вичерпані. Від початку опалювального сезону не минуло й місяця, а в газових сховищах вже немає половини палива, яке цьогоріч туди закачали.

Про це повідомив депутат Чернігівської обласної ради Валерій Колоша.

«Половину із закачаного газу вже використали на старт опалювального сезону, але ж навіть сильних морозів ще не було. Тому можна сміливо прогнозувати, що впродовж наступних 2–3 тижнів буде використано весь обсяг газу, закачаний у цьому році. А попереду ще 5 місяців. Крім того, у газосховищ є обмеження по відбору. Чим менше в сховищах запасів, тим менше газу можна підняти на добу. Тобто, чим ближче до весни, тим складніше буде забезпечити українців теплом. З початком сильних морозів споживання газу значно збільшиться і доведеться купувати його за космічними цінами, які уже побили всі допустимі рекорди», – стурбований ситуацією Валерій Колоша.

Не краща ситуація із вугіллям. З початку листопада загальні запаси вугілля на складах ТЕС значно скоротились. Якщо вони й надалі будуть зменшуватись такими темпами (17–20 тис. тонн на добу в останні дні за відносно теплої погоди), то вугілля на працюючих ТЕС вистачить лише на 2–3 тижні. Уже зараз 23 блоки ТЕС і ТЕЦ не працюють через відсутність палива.

«Вугілля, яке з усім пафосом везуть в Україну і яке, як каже влада, забезпечить українців на всю зиму, насправді вистачить тільки на 9 днів. ТЕС законтрактували на листопад 2021-січень 2022 лише близько 700 тис. тонн. Цього вистачить на 9 зимових днів роботи ТЕС, адже тоді споживається близько 80 тис. тонн вугілля на добу. Така надскладна ситуація стала результатом некомпетентності уряду, який замість того, щоб справді готуватися до опалювального сезону, розповідає українцям, що Україна на 99% готова до опалювального сезону», – заявляє депутат Чернігівської облради.

«Наш край» вимагає термінового звіту уряду та конкретного плану дій щодо вирішення назріваючої енергетичної кризи. У партії впевнені, що саме уряд має понести відповідальність за провал підготовки до опалювального сезону та вжити негайних заходів, щоб виправити ситуацію, поки не пізно. Адже нині влада традиційно перекладає проблему на плечі громад, а за промахи міністрів розплачуватимуться найбідніші українці.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
29.11.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь