Новини Чернігова

Неймовірне поруч: старовинний будиночок на перетині вулиці Мартина Небаби та проспекту Миру

Неймовірне поруч: старовинний будиночок на перетині вулиці Мартина Небаби та проспекту Миру

У Чернігові на перетині вулиці Мартина Небаби та проспекту Миру, на горбочку, розмістився неймовірний старовинний будиночок.



Він приховує в собі досить цікаву історію.

 

 

«А пам'ятаєте пасічника Рудого Панька? Отого самого, вустами якого Гоголем даровано світу захопливі оповіді при світлі вогнища на хуторі біля Диканьки… Мав свого Панька і Чернігів.

Ні, звичайно чернігівський Панько, а точніше — Пилип Іларіонович Панков — не розповідав бувальщини при вогнищі, але, хто зна, можливо оповідав при світлі гасових ламп колу близьких та друзів у затишку гостьової своєї оселі…

Є в Чернігові старовинний дім на горбочку, на перетині вулиці Мартина Небаби та проспекту Миру. Він трохи розгублено визирає з-поміж пишної рослинності перед фасадом, наче й не сильно бажаючи бути поміченим, та до нього вельми пасує рядок із пісні Висоцького: ”его ещё Наполеон застал“. І хоча застав його лише третій з Наполеонів у 1870-х, старожили впевнено оповідають, що будинок стояв ще у війну з французами…

Будівля досить проста, зі скромними прикрасами — це якщо не знати про одну її цікаву особливість: свого часу в головній залі бачили дещо незвичну деталь оформлення, характерну для деяких багатих особняків Києва, як то «Будинку з Янголом», і трохи дивну для Чернігова — лучкову арку, що ніби поділяла кімнату на сценічний простір і партер… Як знати, може перший господар був артистичною натурою? Пізніше в цьому домі проживали представники священницького роду Корогодів, серед яких були й знані в місті лікарі.

Проходячи повз, не полінуйтеся, погляньте на старенький дім. Можливо, саме вам він нашепоче свої таємниці…» – повідомляє «Цікавий Чернігів» з посиланням на О. Ященко.

Неймовірне поруч: старовинний будиночок на перетині вулиці Мартина Небаби та проспекту Миру

За матеріалами спільноти «Цікавий Чернігів» 



Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
18.01.2019