Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Небезпеки не становить: чернігівські фахівці перевірили воду з Голубих озер

Небезпеки не становить: чернігівські фахівці перевірили воду з Голубих озер

Зразки води з Голубих озер відповідають санітарним нормам. Такі результати лабораторних досліджень оприлюднили фахівці ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

9 серпня вони відібрали 6 зразків води з водойм, а саме: 3-х зразків з комплексу «Голубі озера» та 3-х зразків з «Зеленого озера».

Як виявилося, мікробіологічні показники не перевищують норму. Вміст ЛКП (лактозопозитивних кишкових паличок) становить від 900 до 2800 в 1 дм3 при допустимому значенні не більше 5000 в 1 дм3. Збудники захворювань – патогенні ентеробактерії, в т. ч. сальмонели, шигели, не виявлені.

Санітарно-хімічні показники також в межах норми. Вміст хімічних речовин знаходиться в концентраціях, які не перевищують гранично допустимих концентрацій.

Упродовж поточного купального сезону фахівці центру досліджували якість води з Голубих озер в рамках Плану моніторингових досліджень, а також на платній основі – згідно до договору з суб'єктом господарювання (всього 5 зразків). Всі відібрані проби відповідали гігієнічним вимогам.

Нагадаємо, на початку серпня у чернігівських групах популярних соцмереж відпочивальники скаржилися на отруєння після відвідування Голубих озер. Причиною називали, начебто, незадовільну якість води та наявність у ній кишкової палички. При цьому, за твердженням представників Держспоживслужби в Чернігівській області, з офіційними скаргами до них ніхто не звертався. Те саме заявив власник еко-комплексу «Голубі озера» Іван Чаус.

Фото – з мережі.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
13.08.2021

Залишити відповідь