Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Небезпечне будівництво в центрі мікрорайону: жителі Масанів протестують проти автозаправки

Епопея з будівництвом автозаправки на Масанах триває. Жителі мікрорайону вкотре вийшли на акцію протесту з вимогою припинити зведення АЗС на місці автостоянки за адресою вулиця Незалежності, 16.

«Повинні дотримуватися якихось норм щодо населених будинків, будівель. Від магазину, від зупинки. Але норм не дотримуються. Тут дитячий майданчик, діти ходять, мами з візочками. Це ж резервуари дуже небезпечні. І там не одна бочка стоятиме, очевидно»,- Валентина Даламан, мешканка мікрорайону Масани.

«Де ж це бачено, щоб газова заправка отак під будинком? Треба десь на околиці. У Києві ніде не знайдеш отакого»,- Тетяна Гладиш, мешканка мікрорайону Масани.

Люди обурені, оскільки їх ніхто не попередив про зведення автозаправки. Зокрема, юрист Катерина Данькова, батьки якої проживають просто навпроти місця будівництва, каже:

«Відповідно до генерального плану та плану будівництва мікрорайону Масани, тут жодної газової заправки немає. І згідно з чинним законодавством… У плануванні забудови будь-якої території повинна враховуватися думка громади. Відповідно, громада дізналася про будівництво не тоді, коли були виділені містобудівні умови у 2018 році, а коли почали прибирати машини, прийшла техніка, почали рити і так далі»,- Катерина Данькова, організатор акції.

Територія, де розпочато будівництво, належить КП «Паркування та ринок». Редакція ЧЕline звернулася по роз’яснення до його керівника, однак Микола Гоголь телефонні дзвінки ігнорує. За словами Катерини Данькової, зараз забудовники керуються дозволом державної архітектурно-будівельної інспекції, виданим минулого місяця. А також містобудівними умови для проєктування та будівництва, що затверджені виконкомом у 2018 році.

«Але, по-перше, це землі з цільовим призначенням саме для автостоянки, а не будівництва автомобільного газового пункту. Тут сказано, що це землі для будівництва й обслуговування торгівлі, для розміщення автостоянки та розміщення об’єктів інфраструктури та сервісу. Навіть якщо пан Гоголь зазначав сьогодні і казав телефоном, що наче об’єкти інфраструктури та сервісу це і є АЗС, але ж це в жодні ворота…»,- Катерина Данькова, організатор акції.

Жителі Масанів розповідають, що це молодий район, де чимало дітей. Вони зазначають, що замість автозаправки можна збудувати інші, більш корисні об’єкти.

«Де відпочивати дітям, де їм гуляти? Побудуйте тут парк розваг, вам йтиме прибуток. Побудуйте ту ж двоповерхову, п’ятиповерхову парковку, щоб машини не паркувалися на наших дитячих майданчиках. Їм ніде ставити, вони теж мешканці. Заправок на території та СТО вистачає. Побудуйте тут скейт-парк. Територія дозволяє»,- Яна Караджиєва, мешканка мікрорайону Масани.

«35-та школа. Одна школа на весь район. Набирають 5-6 перших класів. У дві зміни школа працює. У нас треба будувати школу, парк. Чому не будують? Тому що школа не дасть нашому меру жодного прибутку. А газову заправку вони будують… звісно, ці гроші йтимуть у їхню кишеню. У нас є де будувати газові заправки. Нехай об’їдуть і там побудують. А не в центрі мікрорайону»,- Наталія Чехол, мешканка мікрорайону Масани.

Люди вже зібрали 880 підписів проти будівництва АЗС і минулого тижня подали відповідне звернення до влади міста. Створили й відповідну петицію, під якою вже є 267 підписів. Відповідь людям мають надати впродовж місяця. Але вони зазначають, що чекати не можуть, адже будівництво триває. Тому жителі Масанів створили ініціативну групу, яка планує прийти на прийом до мера.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

27.07.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова