Україна і світ

Не втрачають надії: запустити “Північний потік-2” хочуть вже невдовзі

Російський “Газпром” не виключає, що скандальний газопровід “Північний потік – 2” введуть в експлуатацію до кінця року. Однак Данія досі не дала дозволу на будівництво у своїх територіальних водах.

Наразі будівництво ведуть відповідно до графіку, так стверджує глава “Газпрому” Олексій Міллер, пише “ТАСС”.

Водночас він додав, що рішення влади Данії щодо прокладання газопроводу в її економічній зоні залишається ключовим питанням.

На сьогодні ще Рубікон не пройдений з однієї простої причини, що данська ділянка досить коротка і терміни будівництва становлять усього близько п’ять тижнів, тому, звичайно ж, шанс є,
– сказав він.

Міллер зазначив, що наразі побудовали понад 81% всієї протяжності газопроводу.

Що таке “Північний потік-2”?Це – друга гілка вже наявного “Північного потоку”. Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярдів кубічних метрів газу на рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Не втрачають надії: запустити "Північний потік-2" хочуть вже невдовзі
Маршрут “Північного потоку-2”: карта

Тим часом Європарламент схвалив оновлену газову директиву ЄС. Вона поширює дію європейського енергетичного законодавства на морські газопроводи, зокрема “Північний потік-2”.

У ситуації з “Північним потоком-2” це означатиме, що за застосування правил ЄС до цього газогону відповідатиме, під наглядом Єврокомісії, – Німеччина. Тобто, “Газпром” не може бути єдиною компанією, яка користується трубопроводом.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
19.09.2019

Close