Україна і світ

Не втомлюйтесь від війни: президент закликав Канаду надати Україні більше зброї

Будівельні матеріали м.Ніжин

Якщо дозволити президенту Росії та російській армії захоплювати території інших країн, руйнувати міста і вбивати людей, це буде прикладом для інших держав поводитися так само.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час онлайн виступу перед студентами канадських університетів.

Він заявив, що якщо Росія безкарно захоплюватиме українські території та вбиватиме українців, це може стати прикладом для інших держав у будь-якому куточку планети, тож увесь світ має включатися в протидію агресору, і в жодному разі не можна втомлюватися від війни в Україні.

– Щодо демократії, то коли ми говоримо, що боремося за спільні цінності, – це абсолютна правда, тому що війна не має жодної відстані. Ми боремося за ті ж цінності, які є у вас і в будь-якій країні, яка хоче жити в демократичному світі. Просто обирати, як жити, де навчатися, що їсти, чим займатися, кого любити – це і є право вибору. Це найдорожче, що ми маємо. Це і є найголовніший зміст демократії – твоє право на вибір, – зазначив Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання студентів.

Президент згадав, як три роки тому в Торонто він також говорив про відновлення Донбасу.

– Для цього ми зібрали сотні інвесторів і компаній з усього світу на Донбасі та провели відповідний форум у Маріуполі. Три роки по тому цього міста фактично не існує. Воно стерте з лиця землі. У 2019 році ми говорили про відбудову на сході України. За попереднім розрахунком, для цього було потрібно близько $10 мільярдів. Тоді ця цифра здавалася шокуючою. Три роки по тому вона зросла в рази, і тепер ми потребуємо сотень мільярдів доларів для відновлення. Тепер, окрім сходу, ми говоримо про південь, північ, центр і захід нашої країни, – розповів президент.

Він наголосив, що попри фізичну відстань України від Канади, з Росією символічна відстань куди більша.

– Україну й Канаду розділяє океан і сім тисяч кілометрів, але між нами існує повне порозуміння. Україну й Росію розділяє спільний кордон, але між нами – величезна прірва. У словах, вчинках, а головне – у цінностях, – сказав він.

На його переконання, у протидію агресору має включатися весь світ, і зробити це необхідно так потужно, ніби ця війна – у них вдома. Тоді буде результат.

– Ймовірно, у світі ще є такі лідери. І якщо це тут (в Україні, – Ред.) спрацює, це може спрацювати і в іншому кінці світу, на будь-якому континенті. Цього не можна нікому дозволяти. Тому треба робити превентивні кроки і, як то кажуть, бити по руках, якщо людина про це лише думає, – сказав президент Зеленський.

Володимир Зеленський укотре наголосив, що Україні потрібна зброя, фінансова, гуманітарна підтримка та постійний санкційний тиск на агресора.

– Всього цього ніколи не буде забагато, допоки триває війна, – сказав він.

Президент закликав студентів із різних країн світу, які навчаються в Канаді, апелювали до керівництва своїх держав щодо важливості надання підтримки Україні.

– Кожен та кожна з вас може це зробити. Всі втомлюються від війни, тож своїми діями, завдяки соцмережам, спілкуванню з друзями, виходу на майдани міст ваших держав, підтримуючи Україну, не давайте можливості будь-кому десь зверху, в бюрократичних коридорах, забути про те, що відбувається в Україні, забути про війну. Не втомлюйтеся, будь ласка, через війну. Не втомлюйтеся від війни в Україні, – закликав Володимир Зеленський.

Раніше, 22 червня, Володимир Зеленський звернувся до учасників благодійного телемарафону Embrace Ukraine, в якому висловив упевненість в тому, що Україна отримає статус кандидата на членство в ЄС.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-23 01:54:30

Магазин Автозапчастин м.Ніжин