Місто і регіон

Не створюйте стихійні сміттєзвалища, викидайте сміття цивілізовано!

Будівельні матеріали м.Ніжин

Загальновідомо, що однією зі складових основи розвитку особистості, суспільства, нації та держави є культура та загально-прийняті норми поведінки. Культура— сукупність матеріальних і духовних цінностей, створених людством протягом його історії; історично набутий набір правил усередині соціуму для його збереження та гармонізації. Однією з важливих складових культури є культура викидання сміття.

З ПРИХОДОМ ДО НІЖИНА ВЕСНИ, ПОРИ РОБОТИ НА ГОРОДАХ, У САДАХ ТА ПРИСАДИБНИХ ДІЛЯНКАХ СТРІМКО ПОЧАСТІШАЛИ ВИПАДКИ СТВОРЕННЯ СТИХІЙНИХ СМІТТЄЗВАЛИЩ ВІДХОДІВ У ВИГЛЯДІ ТРАВИ, ГІЛОК, БУР’ЯНІВ ТОЩО, ПО ВСЬОМУ МІСТУ НАВКОЛО КОЖНОГО МАЙДАНЧИКА ТПВ.

В Ніжині, як і в кожному населеному пункті, переважна більшість мешканців мають поняття про цивілізоване поводження зі сміттям, а більшість з них просто їх ігнорує. Просто викинути, щоб позбутись, і байдуже, як ці відходи потім забиратимуть. Мабуть саме так думають городяни, які перетворюють території навколо сміттєвих майданчиків міста в стихійні сміттєзвалища, а комунальникам згодом доводиться лопатами, мітлами, залучаючи спецтехніку прибирати ці відходи з категорії “Сад-город”.

Кожного робочого ранку, а іноді й у вихідні, до міста виїжджає одна або дві бригади по ліквідації та зачищенню стихійних сміттєзвалищ, практично, біля кожного майданчика зі збору твердих побутових відходів.

До складу кожної бригади входить трактор навантажувач або екскаватор, вантажний автотранспорт та працівники з благоустрою. Ліквідація стихійно зваленого сміття виконується послідовно мікрорайон за мікрорайоном.

Круча, Магерки, Мигалівка, Овдіївка, Щербинівка, Бабичівка, Галатівка, Гуньки – нічого не залишається поза увагою працівників комунального підприємства “Виробниче управління комунального господарства”.

Нові ж стихійні сміттєзвалища починають з’являтись вже через кілька годин після зачищення, а іноді першого “засмічувальника” можна спостерігати відразу у вікно від’їжджаючої спеціалізованої техніки. При цьому ніхто з тих, хто створює сміттєзвалища, не замислюється, що до такого виду робіт залучається спецтехніка підприємства, важка фізична праця робітників, а також кошти з міського бюджету, які могли піти на значно більш важливіші справи, особливо враховуючи сьогоденний дефіцит пального та важку ситуацію в Україні у зв’язкою з війною.

Цілком зрозуміло, що мешканцям потрібно кудись дівати обрізані гілки з дерев та кущів, сухе листя, траву та інше сміття, але це потрібно робити цивілізовано та в рамках Правил поводження зі сміттям.

Кожен мешканець при викиданні відходів повинен виконувати прості і в той же час необхідними для кожного правила:

1. Не викидати сміття біля майданчика та повз спеціалізовані контейнери.

2. Гілки, листя, траву та інші органічні відходи потрібно викидати, безпосередньо, в контейнер для збору ТПВ.

3. Якщо гілки, бур’ян чи інші подібні відходи мають довжину більшу за 50 см. то їх потрібно перед викиданням до контейнера подрібнити.

4. При повному заповнюванні контейнерів, коли немає можливості викинути гілки та подібне, потрібно дочекатись, коли спецмашина вивантажить сміття з контейнерів, а потім вже викидати.

КРІМ ТОГО, СЛІД ОКРЕМО НАГОЛОСИТИ, ЩО СМІТТЯ З КАТЕГОРІЇ “БУДІВЕЛЬНЕ”, А САМЕ: ЗАЛИШКИ ЦЕГЛИ, БЕТОНУ, ШИФЕРУ, ЛІНОЛЕУМУ, КАХЕЛЬНОЇ ПЛИТКИ ТОЩО ВИКИДАТИ СУВОРО ЗАБОРОНЕНО, ЯК В КОНТЕЙНЕРИ ДЛЯ ЗБОРУ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ, ТАК І ПОРУЧ З МАЙДАНЧИКОМ ТПВ. БУДІВЕЛЬНЕ СМІТТЯ ВИВОЗИТЬСЯ ДО ПОЛІГОНУ ТПВ ВЛАСНОРУЧ АБО ЗА ПОПЕРЕДНЬО ОПЛАЧЕНИМ ЗАМОВЛЕННЯМ ВЛАСНИКОМ ЦИХ ВІДХОДІВ З ПОМЕШКАННЯ ДЕ ВОНО ЗНАХОДИТЬСЯ З ЗАЛУЧЕННЯМ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ТЕХНІКИ ПІДПРИЄМСТВА.

Шановні мешканці! Тільки спільними зусиллями можна не допустити перетворення Ніжина на величезний смітник. Не утворюйте стихійні сміттєзвалища. Подбайте про чистоту свого рідного міста, культуру викидання сміття та про повагу до оточуючих.

За інформацією КП «ВУКГ»

Джерело: uezd.com.ua
2022-05-21 16:20:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин