Україна і світ

Не розуміємо лояльність до Серебреннікова: Кудерчук про підтримку України в Каннах

Будівельні матеріали м.Ніжин

Голова Державного агентства з питань кіно Марина Кудерчук розповіла про українське кіно в Каннах та виступ російського режисера Серебреннікова.

За словами Марини, вона зверталася до організаторів заходу щодо питання виключення Серебреннікова, проте офіційної відповіді так і не отримала.

– В кулуарах є висловлювання про те, що наш тиск щодо їхнього вибору їм неприємний, тому що вони незалежна організація і мають право вирішувати кого допускати і кому давати слово. Вони вважають, що це майданчик для вираження різних бачень. Коли Серебренніков каже, що йому шкода російських солдатів, мені боляче і нестерпно за цим спостерігати, – сказала вона.

Марина зазначила, що загалом українську делегацію в Каннах зустріли дуже тепло.

– Щодня у нас по кілька зустрічей з різними асоціаціями світу, представниками продакшенів, моїми колегами. Всі дуже тепло приймають Україну, нас підтримують, запрошують до співпраці, і слова Серебреннікова ніхто не сприймає з розумінням. Ми готові запросити і організаторів і того ж режисера, якому шкода російських солдат, подивитися, що діється у нас в Україні. Такі звірства в цивілізованому XXI столітті є неприйнятими. Ми не розуміємо, чому така лояльніть до російського режисера, – сказала вона.


Крім цього, представники світової кіноспільноти запрошують українців до співпраці, оскільки підтримують виробництво українського кіно.

– Кілька українських фільмів на завершальній стадії отримали допомогу. Рамочні угоди, меморандуми вже є, і зараз їх більше. Наприклад, той же Єврімаж пішли на поступки. Цьогоріч ми не платимо внесок, але наші кіномитці мають змогу брати участь в їх конкурсах. Нових угод щодо конпродукції на сьогоднішній день ще не маємо, але попередні домовленості вже є, – розповіла голова Державного агентства з питань кіно.

Марина додала, що наразі в Україні призупинене знімання художніх проєктів, проте триває робота над документальним кіно.


Марина Кудерчук
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-23 10:44:33

Магазин Автозапчастин м.Ніжин