Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Не покосили, не прибрали придворову чи прибудинкову територію – чекайте на гостей!

Ще з давніх часів, одним з принципів благоустрою кожного міста є вкрай важлива істина, яку повинен знати кожен мешканець. Істина ця доволі проста і зрозуміла – це поняття відповідальності мешканців за територію біля будинку, подвір’я тощо перед громадою, суспільством, містом. Втім не завжди кожен з нас до кінця усвідомлює головну суть цієї відповідальності. Така відповідальність стосується не тільки мешканців багатоповерхівок чи приватного сектору, а й юридичних осіб, директорів підприємств, установ, громадських організацій, приватних підприємців тощо.

Чи хочуть ніжинці бачити своє місто чистим? Мабуть, далеко не всі.  В цьому може переконатись кожен, проходячи повз сміття біля домоволодінь, траву “по пояс”, гори будівельних матеріалів, піску, дров, а як доповнення – величезні гілки, що стирчать із-за парканів, заважаючи проїзду спецавтотранспорту…

На превеликий жаль, громадськість не обізнана у своїх правах та обов’язках, і, як наслідок, прямі звинувачення в адресу комунального підприємства “Виробниче управління комунального господарства” та місцевої влади. Звичайно, що ніхто з тих, хто звинувачує, не знав, не бачив і, навіть, не чув про Правила благоустрою територій населених пунктів Ніжинської об’єднаної територіальної громади.

Щоб уникнути всіляких недомовок, необхідно зрозуміти головне – на різних територіях у місті є різні сфери відповідальності. Якщо в людини є приватна ділянка чи будівля, то є закріплені за нею межі, і людина повинна прибирати цю територію або сама, або укладати відповідні договори з комунальною службою. За належне утримання дворових територій, яке оплачують мешканці багатоповерхівок, несуть відповідальність ЖЕКи, керуючі компанії, ОСББ чи приватні установи. Якщо йдеться, скажімо, про офісну будівлю, магазин, перукарню, кафе тощо, то відповідальність за неприбрану ділянку біля будівлі несе власник.

Комунальне підприємство «ВУКГ», крім території навколо самого підприємства, утримує в належному стані та постійно виконує роботи з благоустрою на центральних вулицях та тротуарах міста, в парках, скверах, на квітниках, біля сміттєзбиральних майданчиків та сміттєприймальних пунктів та інших подібних об’єктах.

Досить часто на вулицях міста можна спостерігати таку ситуацію, коли біля приватного володіння лежить купа піску, щебеню, дров, вугілля, не покошена трава, паркан обріс різним бур’яном, а для повної картини, ще й валяється різне сміття. Такі дії суперечать всім етичним нормам суспільства та чинному законодавству в цілому.

Так згідно Правил благоустрою територій населених пунктів Ніжинської об’єднаної територіальної громади  РОЗДІЛ 4. ВИМОГИ ДО УТРИМАННЯ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ НА ОБ’ЄКТАХ БЛАГОУСТРОЮ – ТЕРИТОРІЯХ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ:

4. 3. До обов’язків власників і користувачів зелених насаджень належить:

4.3.1. Забезпечення збереження зелених насаджень, квітів, газонів, клумб, квітників, доріжок і обладнання та належний догляд за ними відповідно до чинного законодавства та цих Правил благоустрою.

4.3.4. Видалення сухостійних дерев та чагарників, вирізування сухих і поламаних гілок самостійно або за договорами зі спеціалізованими суб’єктами господарювання. При цьому, вирубування сухостою проводиться на підставі отриманого у встановленому порядку ордеру на видалення зелених насаджень, крім сухостою, що знаходиться на приватних територіях та видаляється за рішенням власника належної йому земельної ділянки. Видалені залишки в жодному разі не спалюються, а викидаються в контейнери для змішаного збору ТПВ.

4.3.5. Косіння трави, збирання та вивезення сміття й опалого листя.

4.3.6. Систематичне знищення бур’янів та об’єктів рослинного карантину,утилізація цих залишків.

Контроль за порушеннями Правил благоустрою територій населених пунктів Ніжинської об’єднаної територіальної громади здійснює відділ з благоустрою, роботи з органами самоорганізації населення та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету Ніжинської міської ради та Муніципальна Варта.

Порушення Правил благоустрою тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

Unenizh.org.ua
2021-05-28 13:06:03