Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Не можемо ризикувати: Київ не підвищуватиме швидкість руху до 80 км/год із 1 квітня

Із 1 квітня в Києві не підвищать дозволену швидкість руху до 80 км/год на 17 вулицях.

Не можемо ризикувати: Київ не підвищуватиме швидкість руху до 80 км/год із 1 квітня

За словами директора КП Центр організації дорожнього руху Віктора Чернія, жодна з них не відповідає необхідним критеріям.

Швидкість руху до 80 км/год не підвищили через те, що на зазначених вулицях:

  • високий рівень аварійності та тяжкості наслідків ДТП;
  • дозволений велосипедний рух;
  • розміщені заклади масового відвідування громадян, зупинки громадського транспорту (без заїзних кишень) тощо.

Віктор Черній наголошує: Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність лише при перевищенні встановленої швидкості руху більше, ніж на 20 км/год.

– 2 км/год є технічною похибкою, яка не враховується при фіксації швидкості відповідним обладнанням. Отже, фактично мова йде про дозвіл рухатися із швидкістю до 102 км/год у населеному пункті! – пояснює директор КП Центр організації дорожнього руху.

За даними Патрульної поліції, у ДТП за 3,5 роки на цих вулицях загинуло 182 людини та ще 1 789 травмувалося. Це третина всіх смертельних випадків та п’ята частина травмувань.

– Відповідно до Закону України Про дорожній рух не допускається підвищення інтенсивності руху транспорту за рахунок зниження безпеки дорожнього руху. А Стратегія розвитку м. Києва до 2025 року передбачає зниження смертності на столичних дорогах на 50%, – нагадує Віктор Черній.

Директор КП Центр організації дорожнього руху зазначає: за організацію дорожнього руху та безпеку на столичних дорогах відповідає міська влада. Поліція ж контролює дотримання правил.

– В європейських країнах взагалі є тенденція до зниження дозволеної швидкості руху на вулицях міст до 30 км/год. Місто не може дозволити собі ризикувати життям киян та піднімати дозволену швидкість руху, коли умови для цього відсутні, – резюмував Віктор Черній.

Відповідно до рішення Київради із 1 квітня до 1 листопада передбачена можливість підвищення швидкості руху транспорту до 80 км/год. Із 1 листопада до 1 квітня в Києві швидкість обмежували до 50 км/год.

Швидкість руху в Києві

Торік із 1 квітня на вулицях Києва запровадили максимально допустиму швидкість руху для авто – 80 км/год.

Спеціальні правила швидкості руху в Києві діяли до 1 листопада.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-03-31 18:15:57