Україна і світ

Не його юрисдикція: У РФ відреагували на рішення трибуналу про звільнення українських моряків

Російська сторона наполягає, що Конвенція ООН з морського права не може бути задіяна при вирішенні спору Москви і Києва щодо інциденту в районі Керченської протоки

Джерело: 112.ua

Не його юрисдикція: У РФ відреагували на рішення трибуналу про звільнення українських моряків

Міністерство закордонних справ Російської Федерації заявляє, що інцидент з українськими суднами в районі Керченської протоки не входить в юрисдикцію Міжнародного трибуналу ООН з морського права. Відповідне повідомлення розміщено на сайті російського дипломатичного відомства.

“В ході подальшого арбітражного розгляду маємо намір послідовно відстоювати нашу позицію, в тому числі щодо відсутності у арбітражу юрисдикції розглядати дану ситуацію”, – йдеться в ньому.

На думку російської сторони, зроблені Росією і Україною при підписанні та ратифікації Конвенції ООН по морському праву 1982 року заяви виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту, який стався в листопаді 2018 року в районі Керченської протоки.

При цьому МЗС Росії не зазначив, як буде діяти у зв’язку з вимогою Міжнародного трибуналу з морського права про звільнення українських моряків і військово-морських кораблів.

Нагадаємо, Міжнародний трибунал ООН по морському праву сьогодні, 25 травня, зобов’язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і кораблі, які були захоплені біля Керченської протоки восени минулого року, та забезпечити їх повернення в Україну.

Проти винесення відповідного рішення був тільки російський суддя Колодкін.

Також важливо: Росія не відправила на слухання свого офіційного представника, а також відмовилася надавати матеріали для слухання, однак згідно чинному міжнародному праву все одно зобов’язана виконувати прийняті судом рішення.

Міжнародний трибунал з морського права очікує звільнення російською стороною українських моряків до 25 червня 2019 року.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua