Україна і світ

Не до жартів. Британські ЗМІ про перемогу Зеленського

Британські ЗМІ впевнені, що Володимиру Зеленському потрібно буде переконати українців, що за ним не стоять олігархи і він не здасть Донбас.

Не до жартів. Британські ЗМІ про перемогу Зеленського

Перемога Володимира Зеленського на виборах 2019 президента України стала топ-темою у великих британських виданнях.

Times: Обрання Зеленського – не жарти

У своїй новій редакційній статті Times розмірковує на тему того, що перемога Володимира Зеленського – не найкращий варіант для воюючої України. На думку журналістів, людина без політичного досвіду, яка стане головнокомандувачем країни, може попастися на маніпуляції Володимира Путіна, “майстра політичних маневрів”.

Говорячи про внутрішню політику, небезпеку обрання Зеленського журналісти вбачають у тому, що кандидат не зможе приймати самостійні рішення через зіпсовані партійні машини.

У Times вважають, що політика Зеленського повинна переконати націю у тому, що за ним не стоять олігархи, і що запорукою миру на Донбасі не стануть поступки Києва Москві.

Guardian: Чотири тести для Зеленського

Guardian публікує статтю колишнього виконавчого директора Громадьського ТВ Каті Горчинської.

У ній українська журналістка аналізує, які електоральні очікування українців Володимир Зеленський зможе виконати, а які ні. Так, Горчинська не бачить проблеми в тому, щоб внести законопроекти, які знімуть імунітет від судового переслідування для депутатів, суддів і самого президента.

Водночас, знизити вартість комунальних послуг у нового глави країни не вийде, вважає журналістка. За її словами, завадить це зробити стан української економіки та відсутність таких повноважень у президента.

Найскладнішим випробуванням для Зеленського, на думку Горчинської, стане боротьба з корупцією, так як кандидат до сих пір навіть не назвав свого кандидата на пост генпрокурора.

Крім цього, до нового президента неминуче виникнуть питання про його стосунки з Ігорем Коломойським, зазначає журналістка.

До слова, раніше у Times висловили думку, що курс України на зближення із Заходом продовжиться.

Джерело: Російська служба BBC

Джерело ФАКТИ. ICTV
23.04.2019